Trwa ładowanie...
d38y40j

Polska policja z nową technologią. Nie, nie chodzi o broń lub pojazdy

Tym razem polska policja chce wykorzystać nowe możliwości, aby przybliżyć innym, jak wygląda ich praca. Możesz "poczuć się, jak prawdziwy policjant na akcji" - tak służby reklamują technologię.
Share
Policja chce pokazać, jak wygląda ich praca
Policja chce pokazać, jak wygląda ich pracaŹródło: money.pl, Fot: Rafał Parczewski
d38y40j

Chodzi o wykorzystanie kamer nagrywających w 360-stopniach. Policjanci za ich pomocą sfilmowali niektóre akcje, w których biorą udział.

Materiały VR pozwalają obejrzeć pracę policjanta w trakcie patrolowania rzeki policyjnym pontonem, lotu Black Hawkiem z pilotami policyjnymi na poligon czy działań "drogówki".

Publikacje to efekt współpracy Wydziału Promocji Policji Biura Komunikacji Społecznej KGP i firmy vr360.pl. Wszystkie filmy można znaleźć na stronie policji.

d38y40j

"Daj się ponieść tej niepowtarzalnej, policyjnej przygodzie. Skoro nie możemy spotkać się na żywo, to spotkajmy się w wirtualnej rzeczywistości" - piszą policjanci, co brzmi dość dwuznacznie. Ja tam nie narzekam, że nie odwiedzają mnie antyterroryści poruszający się Black Hawkiem…

Policja liczy na to, że filmiki, które pomagają śledzić misję "jakby się tam było" mogą zachęcić kogoś do wstąpienia do służby.

Nie da się ukryć, że w ostatnich tygodniach zaufanie do policji spada. W porównaniu do badania z 2017 roku zaufanie społeczne do policji spadło o ponad 20 pkt. procentowych - wynika z sondażu IBRiS dla Interii.

- Jeśli policja będzie pokazywana, że jest represyjna i jest narzędziem w rękach władzy, to zaufanie społeczne będzie maleć - komentował socjolog Maciej Karczyński, były rzecznik prasowy stołecznej policji i ABW.

Wykorzystanie nowych technologii i możliwości, jakie dają, na pewno jest szansą na to, aby spojrzeć na pracę policji inaczej. Cała para może pójść jednak w gwizdek, jeśli dalej będziemy obserwować takie sytuacje, jak gazowanie posłanki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38y40j

Podziel się opinią

Share
d38y40j
d38y40j
Więcej tematów