Trwa ładowanie...
ycipk-3noj3k
Internet

Połowa ludności świata z dostępem do Internetu w 2017 roku

Jak podaje ITU, w ciągu trzech lat połowa ludności świata będzie miała dostęp do internetu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Internet to bez wątpienia genialny wynalazek ludzkości, zresztą nie bez powodu został w tym roku zgłoszony, jako kandydat do nagrody Nobla. Niestety praktycznie nieograniczone możliwości, jakie daje światowa sieć WWW sprawiają, że od momentu rozpowszechnienia tej technologii nasze życie już nie jest takie samo. Obecnie wszyscy, od dzieci przez ich rodziców, a na dziadkach kończąc posiadają swoje konta na serwisach społecznościowych lub w komunikatorach, których używają do kontaktów ze znajomymi. Oczywiście możliwość porozmawiania z przyjaciółką z Australii to fantastyczna sprawa, ale gdzie podziały się tak popularne kiedyś odwiedziny kolegów w domu. Kiedy ostatnio słyszeliście "Mamo, idę do Krzyśka pobawić się klockami LEGO". Dzisiaj Krzysiek jest antyterrorystą, którego należy pokonać w CS-a lub całą reprezentacją narodową Brazylii, z którą możesz rozegrać mecz w FIFĘ.

Wróć do artykułu
Internet to bez wątpienia genialny wynalazek ludzkości, zresztą nie bez powodu został w tym roku zgłoszony, jako kandydat do nagrody Nobla. Niestety praktycznie nieograniczone możliwości, jakie daje światowa sieć WWW sprawiają, że od momentu rozpowszechnienia tej technologii nasze życie już nie jest takie samo. Obecnie wszyscy, od dzieci przez ich rodziców, a na dziadkach kończąc posiadają swoje konta na serwisach społecznościowych lub w komunikatorach, których używają do kontaktów ze znajomymi. Oczywiście możliwość porozmawiania z przyjaciółką z Australii to fantastyczna sprawa, ale gdzie podziały się tak popularne kiedyś odwiedziny kolegów w domu. Kiedy ostatnio słyszeliście "Mamo, idę do Krzyśka pobawić się klockami LEGO". Dzisiaj Krzysiek jest antyterrorystą, którego należy pokonać w CS-a lub całą reprezentacją narodową Brazylii, z którą możesz rozegrać mecz w FIFĘ. Wróć do artykułu (Jupiterimages)
ycipk-3noj3k

Aktualnie dostęp do internetu ma ponad 40 proc. ludności świata. Liczba użytkowników internetu ma do końca roku osiągnąć 2,9 miliarda. Dla porównania na koniec ubiegłego roku było to 2,3 miliarda. Przewiduje się, że trwający dynamiczny rozwój sieci mobilnych, największy w dziejach ludzkości, za pięć lat pozwoli na dostęp do internetu 7,6 miliardowi ludzi.

Obecnie generowane jest trzy razy więcej połączeń mobilnych niż za pomocą stacjonarnych łączy szerokopasmowych. Mimo wszystko ich liczba jest nadal duża i z usług stacjonarnych korzysta 1,9 miliarda ludzi.

Najwyższy na świecie wskaźnik rozpowszechnienia łączy szerokopasmowych dla gospodarstw domowych ma Korea Południowa z imponującym wynikiem 98 proc., który w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrósł o 1 proc. Liderem w stałej penetracji internetu szerokopasmowego jest Szwajcaria z wynikiem 44 proc., która w ubiegłym roku była jedynym krajem, w którym wskaźnik przekraczał 40 proc. Obecnie dołączyły do niej Dania, Holandia i Monako.

ycipk-3noj3k

Liczba krajów, w których dostęp do Internetu ma ponad 50% populacji wzrósł z 70, do 77 w stosunku do roku 2013. Dziesięć krajów z najwyższym wskaźnikiem znajduje się w Europie, a liderem jest Islandia, gdzie dostęp do Internetu ma 96,5% ludności kraju.

Najniższy wskaźnik dostępu do internetu jest w Afryce. W krajach takich jak Etiopia, Niger, Somalia, Burundi, czy Sierra Leone nie przekracza on 2 proc.

Duży wybór laptopów w najniższych cenach. Sprawdź oferty!

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3noj3k

ycipk-3noj3k
ycipk-3noj3k