Polkomtel zwiększy udziały w Liberty Poland

Polkomtel zwiększy udziały w Liberty Poland

11.07.2008 15:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polkomtel może nabyć mniejszościowy pakiet akcji Liberty Poland - zdecydowała Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Liberty Poland ma istotny udział w budowie sieci sprzedaży operatora.

*Polkomtel może nabyć mniejszościowy pakiet akcji Liberty Poland - zdecydowała Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Liberty Poland ma istotny udział w budowie sieci sprzedaży operatora. Wniosek spółki Polkomtel o wyrażenie zgody na przejęcie kontroli nad Liberty Poland z Bytomia wpłynął do UOKiK w marcu. Operator sieci telefonii komórkowej: Plus, Simplus, MixPlus, Sami Swoi, iPlus wystąpił do UOKiK w związku z planowanym nabyciem prawie 40 procentowego pakietu akcji swojego autoryzowanego partnera - Liberty, który zajmuje się m.in. dystrybucją usług telefonii komórkowej. *

Mimo że Polkomtel dysponować będzie mniejszościowym pakietem akcji, to do ich nabycia niezbędna była zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Drugi z udziałowców Liberty - spółka Telera - podejmując strategiczne decyzje dla funkcjonowania Liberty, będzie bowiem musiała zyskać poparcie Polkomtela.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do Prezesa UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Obecnie Liberty posiada ponad 150 sklepów w kilkudziesięciu miastach i dysponuje jedną z największych sieci sprzedaży telefonów komórkowych w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także