Polecane klawiatury dla graczy – TOP 5 klawiatur gamingowych

Polecane klawiatury dla graczy – TOP 5 klawiatur gamingowych22.12.2021 12:58
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany

Klawiatura gamingowa to urządzenie zapewniające graczom wyższy poziom rozgrywki. Jest też narzędziem pracy profesjonalnych gamerów; w obu przypadkach jej wybór powinien być przemyślany by maksymalnie ułatwiać grę. Jaką klawiaturę wybrać? Poznaj nasze TOP 5!

Klawiatura gamingowa przewodowa – czyli nieprzerwana rozgrywka

Klawiatura gamingowa podłączana za pomocą kabla jest częstym wyborem wśród graczy. Ma na to wpływ doskonałe minimalizowanie opóźnień, związanych z przesyłaniem informacji między urządzeniem, a komputerem. Ważne jest, by czas od naciśnięcia klawisza do reakcji peceta lub laptopa był możliwie jak najkrótszy, ponieważ gry często wymagają wysokiej dynamiki.

Wybierając klawiaturę przewodową, nie narażasz się też na zerwanie połączenia między urządzeniami podczas rozgrywki. Jest to doskonały wybór dla osób, które mają stałe miejsce, przygotowane do grania. Cena klawiatur przewodowych jest też niższa od bezprzewodowych, dlatego, chcąc zaoszczędzić, postaw właśnie na taki model. Szeroki wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/gry-i-programy/klawiatury-gamingowe,343002,s.

Klawiatura gamingowa mechaniczna – totalny must have każdego pro gamera

Najważniejszą cechą dobrej klawiatury gamingowej są jej klawisze. To od ich czułości, czasu reakcji i wytrzymałości zależy jakość grania. Klawiatury mechaniczne mają znacznie dłuższą żywotność od membranowych, licząc sobie aż 80 milionów kliknięć! Modele z tym rodzajem przycisków są też często wyposażone w opcje zapisywania własnych ustawień czy personalizacji.

Mechaniczna klawiatura gamingowa pozwala na dopasowanie pod swoje potrzeby nawet siły nacisku klawiszy, co może przydać się podczas samej rozgrywki. Choć często są one cięższe od klasycznych, cechuje je solidna konstrukcja i wytrzymałość – która jest niezwykle ważna, gdyż podczas turniejów czy wbijania wyższej rangi, mogą ponieść cię emocje.

Klawiatura gamingowa z podkładką pod nadgarstki – graj wygodnie!

Podkładka pod nadgarstki pozwala na ułożenie rąk w sposób odciążający nadgarstki. To ergonomiczne rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza u osób, które spędzają sporo czasu przed komputerem, dlatego jest to też świetną opcją dla gamerów. Korzystanie z tego akcesorium zmniejsza odczuwanie bólu, zmęczenia czy drętwienia dłoni po długim trzymaniu ich na klawiaturze.

Żeby uniknąć konieczności dokupowania osobno gadżetu, powstała klawiatura gamingowa z podkładką pod nadgarstki, która jest doskonałym rozwiązaniem dla dłoni każdego gamera. Sprzęt w zbudowanym akcesorium ma idealnie dopasowany rozmiar podkładki pod resztę klawiatury - nie trzeba martwić się, że wystaje poza nią lub jest zbyt mała, za niska czy zbyt wysoka.

Najlepsza klawiatura gamingowa? Koniecznie z nakładkami na przyciski!

Bez wątpienia każdy gracz wie, jak istotne są konkretne przyciski na klawiaturze. Mowa w tym przypadku o kombinacjach typu WASD, na których opiera się znaczna część gier. Najlepsza klawiatura gamingowa to taka, która pozwala intuicyjnie klikać, bez konieczności patrzenia na klawisze, dlatego warto wybrać model z wyraźnie zaznaczonymi najpopularniejszymi kombinacjami. W jaki sposób? Np. poprzez oznaczenie ich kolorem, wyróżniającym się na tle pozostałych przycisków.

Bezprzewodowa klawiatura gamingowa – wygoda i gra z większej odległości!

Czy bezprzewodowa klawiatura gamingowa to dobry pomysł? Jak najbardziej! Ten typ peryferii komputerowych sprawdzi się u graczy wyjeżdżających na turnieje lub tych, którzy lubią grać na dużym ekranie z większej odległości niż ta, którą oferuje kabel. Choć mówi się, że przez połączenie Bluetooth może zdarzyć się opóźnienie w procesie wciśnięcia klawisza i reakcji komputera, nie jest ono jednak na tyle duże, by znacznie zakłócało rozgrywkę. Znika też ryzyko wyrwania kabla podczas emocjonującego meczu.

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie