Mobile
20-02-2014 (12:22)

Polacy wybrali najlepsze i najgorsze telefony komórkowe

Od kiedy smartfony pojawiły się na naszym rynku, ich sprzedaż stale rośnie. Od 3 proc. w 2008 roku do 40 proc. w roku 2011. Jak wskazują prognozy, do 2015 roku smartfony stanowić będą aż 60 proc. polskiego rynku. Serwis 4tech.TV posługując się narzędziem analitycznym Brand24 przygotował raport dotyczący popularności wśród polskich internautów wybranych marek i modeli telefonów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Choć nazwa "smartfon" sugeruje, że telefon będzie "smart", czyli mądry, niektóre funkcje zdają się całkowicie przeczyć temu założeniu. Producenci momentami tak bardzo zapędzają się w upychaniu nowych funkcjonalności w smartfonach, że dostajemy funkcjonalne "potworki", które są kompletnie nieprzydatne, żeby nie używać mocniejszych określeń. Wybraliśmy kilka takich nieudanych funkcji.

GB/SW/GB
Choć nazwa "smartfon" sugeruje, że telefon będzie "smart", czyli mądry, niektóre funkcje zdają się całkowicie przeczyć temu założeniu. Producenci momentami tak bardzo zapędzają się w upychaniu nowych funkcjonalności w smartfonach, że dostajemy funkcjonalne "potworki", które są kompletnie nieprzydatne, żeby nie używać mocniejszych określeń. Wybraliśmy kilka takich nieudanych funkcji. GB/SW/GB (WP.PL)

Z raportu wynika, że smartfonem cieszącym się największą popularnością w polskim internecie jest HTC One, a zaraz za nim plasuje się Samsung Galaxy S III i Samsung Galaxy S4. Są to urządzenia, które najczęściej określane są przez internautów jako "solidne", "trwałe" i "wytrzymałe". Zwracano także uwagę na ich wygląd.

(fot. Materiały prasowe)
Podziel się

Najgorzej ocenionymi telefonami z największą liczbą negatywnych komentarzy jest Nokia Lumia 610. Nokia Lumia 800, a także Motorola Defy. Zdaniem internautów najczęstszą wpadką Lumii 600 jest mała liczba aplikacji. Jest to nieco krzywdząca opinia, gdyż ten problem dotyczy w zasadzie wszystkich smartfonów pracujących w oparciu o system operacyjny Windows Phone.

(fot. Materiały prasowe)
Podziel się

Zaskoczeniem jest ocena telefonów Apple - przestają być one wymarzonymi smartfonami, których posiadanie daje poczucie pewnej elitarności. Pojawia się wobec nich wiele zarzutów, np. zbyt mały wyświetlacz. Zdaniem internautów najbardziej pożądana przekątna ekranu to 4,5-5 cali, co stawia iPhone'a raczej na przegranej pozycji.

Z raportu wynika, że najważniejsze dla konsumentów są: żywotność baterii, wytrzymałość urządzenia i jego przystosowanie do pracy z dużą liczbą aplikacji. Jednocześnie zauważyć można, że cena smartfona nie jest już tak istotnym kryterium, jakim była jeszcze kilka lat temu.

Raport popularności wybranych marek i modeli telefonów wśród polskich internautów bazuje na analizie prawie 17. 000 wątków pochodzących z sierpnia i września 2013, w których pojawiły się frazy związane z badanym podmiotem. Wzmianki badano pod kątem emocji pozytywnych i negatywnych.

Źródło: smartraport.pl, SW, WP.PL

-/sw/sw

Najnowsze i najpopularniejsze smartfony w najniższych cenach! Sprawdź!

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.