Trwa ładowanie...
d17s21u

Polacy popierają protestujących przeciw ACTA

67 proc. Polaków uważa, że więcej racji w sporze o przystąpienie do międzynarodowego porozumienia ACTA mają protestujący
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy popierają protestujących przeciw ACTA
(Andrzej Hrechorowicz / PAP)
d17s21u

67 proc. Polaków uważa, że więcej racji w sporze o przystąpienie do międzynarodowego porozumienia ACTA mają protestujący, rząd w tej kwestii popiera co dziesiąty mieszkaniec naszego kraju - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.

Celem sondażu było zbadanie stanu opinii publicznej po demonstracjach przeciwników podpisania przez rząd międzynarodowej umowy handlowej ACTA dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrabianymi, które odbyły się na ulicach największych polskich miast.

Na pytanie o to, kto ma więcej racji w sporze o ACTA, 3. proc. odpowiedziało, że zdecydowanie protestujący, 36 proc. - raczej protestujący. Zdecydowanie po stronie rządu opowiedział się 1 proc. ankietowanych, jego decyzję raczej pozytywnie oceniło 10 proc. badanych. 23 proc. nie miało zdania na ten temat.

d17s21u

Po stronie demonstrantów opowiada się 5. proc. elektoratu PO, 74 proc. - PiS, 72 proc. - PSL. Co piąty badany, który w sporze o ACTA popiera rząd, jest zwolennikiem PO (22 proc.), rację rządowi przyznaje 4 proc. zwolenników PiS i 5 proc. zwolenników PSL.

Praktycznie każdy badany słyszał o "demonstracjach młodych ludzi przeciwko podpisaniu przez rząd pewnego porozumienia międzynarodowego" (9. proc.), 84 proc. osób widziało je w telewizji lub internecie albo słyszało o nich w radiu.

  1. proc. spośród tych, którzy słyszeli o demonstracjach, wie, czego dotyczyło oprotestowane porozumienie - badani ci wskazywali na przedstawionej im liście na "korzystanie z internetu".

Sondaż przeprowadzono w dniach 2-6 lutego br. na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 100. mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

d17s21u

Zlecenia związane z internetem! Możesz zarobić!

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d17s21u

d17s21u
d17s21u