Polacy nielegalnie wywożą dekodery za granicę. Już prawie milion!

Strona głównaPolacy nielegalnie wywożą dekodery za granicę. Już prawie milion!
30.04.2013 13:33
Polacy nielegalnie wywożą dekodery za granicę. Już prawie milion!
Źródło zdjęć: © SXC.hu

Polacy bardzo chętnie korzystają z platform cyfrowych. Telewizję odbierają w ten sposób miliony abonentów w kraju i zagranicą. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że korzystanie z popularnych platform cyfrowych poza granicami Polski jest zwyczajnie nielegalne.

Wyniki badań przeprowadzone na zlecenie Nielsen Audience Measurement pokazały skalę procederu nielegalnego odbioru polskich platform cyfrowych poza granicami Polski. Jasno z nich wynika, że Polacy wyjeżdżający do pracy w takich krajach jak Wielka Brytania, Niemcy czy Norwegia bardzo często zabierają ze sobą dekoder do odbioru polskiej telewizji. Dzięki temu w niewielkim stopniu mogą poczuć się jak u siebie w domu.

Już prawie milion dekoderów zostało nielegalnie wywiezionych z Polski. Oczywiście za granicą występują możliwości techniczne do odbioru sygnału z satelity Hot Bird, a to właśnie dzięki niej możemy korzystać z platform cyfrowych. Zasięg nie jest ograniczony terytorialnie, więc bez problemu można odbierać sygnał poza granicami naszego kraju - w całej Europie i nie tylko. Jednak ze względu na ograniczenie praw do transmisji, taki odbiór jest zabroniony regulaminem.

Namierzenie abonenta nielegalnie odbierającego polskie platformy poza granicami Polski nie jest możliwe, a operatorzy telewizji nie przewidują żadnych kar, za tego typu proceder.

Źródło: Gazeta Wyborcza, SW, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)