Trwa ładowanie...

Polacy mają sposób na omijanie reklam w TV! W kilka sekund przewijają całe bloki

Reklamy w telewizji mogą doprowadzić do szału nawet spokojnych widzów. Choć bloki reklamowe są krótsze niż te emitowane w kinie, i tak jest ich zdecydowanie za dużo. Ponadto nawet jak chcemy zmienić kanał często okazuje się, że na innym reklamy emitowane są dokładnie w tym samym czasie. Ale jest sposób, aby w domowym zaciszu raz na zawsze pozbyć się reklam z telewizji. Jak to możliwe? Z pomocą przychodzi PVR. Aby cieszyć się telewizją bez reklam, wystarczy zainstalować urządzenie z tą technologią.

Share
Polacy mają sposób na omijanie reklam w TV! W kilka sekund przewijają całe bloki
Źródło: Zufrieden / Wikimedia Commons / CC
d3fuq7m

Technologia PVR (ang. personal video recorder) nie jest żadną nowością. Urządzenie umożliwiające nagrywanie cyfrowych programów telewizyjnych zostało po raz pierwszy zaprezentowane w 199. roku. Jednak w Polsce PVR spopularyzowało się stosunkowo niedawno. Głównymi przeszkodami była odbierana do niedawna w wielu domach telewizja analogowa oraz wysokie ceny sprzętu i nośników danych. Jednak w dobie cyfrowej telewizji - naziemnej, kablówek czy z satelity - najwyższy czas poznać jedno z największych dobrodziejstw współczesnego świata, czyli PVR.

Co jest potrzebne, aby szybko omijać reklamy?

Takie urządzenia znajdziesz w ofertach operatorów platform cyfrowych oraz sieciach kablowych. Z funkcji tej możesz również korzystać w przypadku naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) poprzez specjalny dekoder lub nowoczesny telewizor. Ważne, aby upewnić się czy urządzenie wyposażone w cyfrową nagrywarkę posiada wbudowany dysk twardy, czy nośnik danych musimy kupić na własną rękę. Jednak problem może sprawić jego instalacja.

d3fuq7m

W przypadku telewizorów skazani jesteśmy na zewnętrzne dyski USB. Trzeba też pamiętać, że producenci bardzo często wmuszają podłączenie dysku HDD - nie pendrive'a - i jego sformatowanie w systemie plików, który nie da nam do nich swobodnego dostępu. Z kolei w przypadku dekoderów sprawa jest prostsza, gdyż wiele z nich pozwala zainstalować dysk wewnątrz urządzenia albo podłączyć zewnętrzny HDD lub pamięć flash. Trzeba też pamiętać, że w przypadku korzystania z satelitarnej platformy cyfrowej, aby w pełni móc cieszyć się możliwościami dekodera SAT konieczny jest podwójny konwerter (tzw. twin) i wyprowadzenie z niego równolegle dwóch kabli. Po podłączeniu do tunera, w jednym czasie można będzie nagrywać programy z jednego kanału, a z innego oglądać program, który nas interesuje. Tyle na temat aspektów technicznych. Jeśli posiadamy już w domu cyfrową nagrywarkę, czas rozpocząć zabawę.

Jak w kilka sekund omijać całe bloki reklamowe?

Oczywiście posiadając urządzenie z PVR docenimy funkcję nagrywania programów. Możemy zaprogramować sprzęt w taki sposób, aby automatycznie nagrał interesujący nas program nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu lub oglądamy w telewizji coś innego. Odtwarzając program oczywiście możemy pominąć reklamy, przewijając zarejestrowany materiał wideo do miejsca, w którym program faktycznie się zaczął. Ale to nie koniec sposobów na pozbycie się reklam. Chcemy przecież omijać je, oglądając telewizję na bieżąco. Tu z pomocą przychodzi time shifting, czyli funkcja pauzowania i przewijania audycji telewizyjnych podczas ich nadawania.

To właśnie dzięki time shifting w kilka sekund ominiemy cały blok reklamowy. Wystarczy zatrzymać oglądany program na kilka bądź kilkanaście minut. W tym czasie możemy np. zaparzyć sobie herbatę lub skorzystać z toalety. Gdy wrócimy, wznawiamy oglądanie programu, a gdy nadejdzie przerwa na reklamy, zwyczajnie przewijamy oglądany program do przodu, szybko omijając cały bok. To proste i skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu to my mamy możliwość zadecydowania, kiedy chcemy przerwać oglądanie telewizji.

SW, WP.PL

sw/jg/sw

d3fuq7m

Podziel się opinią

Share
d3fuq7m
d3fuq7m
Więcej tematów