Polacy liderami w korzystaniu z technologii w trakcie Świąt

Polacy liderami w korzystaniu z technologii w trakcie Świąt23.12.2015 09:33
Polacy liderami w korzystaniu z technologii w trakcie Świąt
Źródło zdjęć: © Fotolia | gpointstudio

Ponad połowa z nas będzie przeszukiwać popularne blogi i serwisy kulinarne w poszukiwaniu przepisów świątecznych, a blisko 43 proc. pobierze z Sieci kolędy. W obu przypadkach europejskimi liderami są Polacy. Aż 61 proc. z nas zdecydowanie się zgadza, a 36,2 proc. raczej się zgadza, że technologia podczas świąt jest dopuszczalna tak długo jak służy spędzaniu wspólnego czasu z rodziną i przyjaciółmi - wynika z badań Microsoft.

Ponad połowa z nas będzie przeszukiwać popularne blogi i serwisy kulinarne w poszukiwaniu przepisów świątecznych, a blisko 43 proc. pobierze z sieci kolędy. W obu przypadkach Polacy są europejskimi liderami. Aż 61 proc. z nas zdecydowanie się zgadza, a 36,2 proc. raczej się zgadza, że technologia podczas świąt jest dopuszczalna tak długo, jak służy spędzaniu wspólnego czasu z rodziną i przyjaciółmi - wynika z badań Microsoft.

- _ Technologia towarzyszy nam na co dzień i trudno żeby ominęła okres świąteczny. Z badania wynika, że najlepszym sposobem przekazywania życzeń jest SMS. Ponad 80 proc. z nas planuje przesyłać życzenia świąteczne właśnie w takiej formie. Z badania wynika, że ponad połowa z nas korzysta z Internetu, poszukując przepisów na świąteczną kolację _ - mówi newsrm.tv Sebastian Pawłowski, Dyrektor Grupy Produktowej Windows w polskim oddziale Microsoft.

Większość osób akceptuje technologię w okresie świątecznym pod warunkiem, że jest używana do komunikacji z rodziną i przyjaciółmi. Zaczynając od pobierania przepisów na wigilijne potrawy, a kończąc na robieniu świątecznych zdjęć i przesyłaniu ich do serwisów społecznościowych. Uważamy, że technologia daje każdemu niezliczone okazje, aby święta były bardziej udane.

Polacy zapytani o to, czy i jak będą używać technologii podczas świąt, na kilku listach zajęli pierwsze miejsce wśród europejskich krajów:

- co drugi Polak (52 proc.) pobierze z internetu przepis na wigilijną potrawę, w porównaniu z zaledwie 27 proc. Skandynawów;
- 43 proc. z nas pobierze z sieci kolędy, które umilą czas spędzony przy świątecznym stole;
- 82 proc. wyśle co najmniej jedną wiadomość SMS z życzeniami świątecznymi;
- 74,3 proc. uważa, że dopuszczalne jest robienie selfie z rodziną przy wigilijnym stole;
- 33 proc. zajrzy podczas świąt na media społecznościowe, zaktualizuje swoje statusy lub opublikuje nowe posty;
- 33,6 proc. wykorzystuje połączenia wideo, aby porozmawiać ze swoimi bliskimi podczas świąt;
- 20 proc. akceptuje wysyłanie w tym momencie wiadomości tekstowych;
- co dziesiąty z nas (blisko 1. proc. badanych) zamierza pobrać z Internetu rozmaite aplikacje (np. quizzy), które chce wykorzystać do wspólnej zabawy z rodziną.

Choć 85 proc. respondentów uważa, że połączenia wideo są dobrym sposobem na podtrzymanie kontaktów z nieobecnym członkiem rodziny lub przyjacielem, to tylko 23 proc. aktywnie prowadzi rozmowy wideo ze znajomymi w okresie świątecznym. Oczywiście najchętniej łączymy się z naszymi bliskimi i ukochanymi - w tym przypadku rozmowy wideo prowadzi ponad 33,6 proc. Polaków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)