WP

Pokaz mody w Arabii Saudyjskiej. Zamiast modelek - wieszaki na dronach

Innowacje w świecie mody nie dotyczą tylko technologii wearable, ale i omijania surowych praw religijnych. Na pokazie mody w Arabii Saudyjskiej zamiast modelek wystąpiły drony, na których zawieszono ubrania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pokaz mody z dronami w roli głównej
Pokaz mody z dronami w roli głównej (twitter.com)
WP

Pokaz, na którym swoje kolekcje pokazał między innymi Dolce & Gabbana, został zorganizowany w trakcie trwania święta Ramadan. Organizatorzy, chcąc zachować religijną spójność, postanowili wykorzystać nowe technologie. Dlatego zamiast paradujących w kosztownych strojach kobiet, uczestnicy pokazy zobaczyli latające drony z wieszakami, na których powieszono ubrania.

Według lokalnych źródeł, to pierwsze takie użycie tych urządzeń na pokazie mody w krajach Bliskiego Wschodu. Cały pokaz szybko zyskał uwagę internautów, którzy nie omieszkali wyśmiać dość odważny i nietypowy pomysł na prezentację nowych kolekcji luksusowych ubrań.

WP

Zastąpienie modelek przez drony pojawił się również w Mediolanie. W lutym 2018 roku, podczas Tygodnia Mody, osiem dronów zaprezentowało ciuchy Dolce & Gabbana. Nie obyło się bez problemów – przeciążona sieć Wi-Fi spowodowała problemy z obsługą urządzeń.

Na pokazie w Arabii Saudyjskiej brak modelek podyktowany był jednak innymi względami - obyczajowymi.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP