Trwa ładowanie...
ycipk-x21mv7

Burze nad Polską i ostrzeżenie przed upałami. Mapy burz na weekend

Gdzie jest burza? Czy fala upałów się utrzyma? Mapa burzowa i meteorologiczna online pozwala na bieżąco sprawdzać sytuację, dzięki czemu łatwiej nam się przygotować na zmiany pogody. Jaka pogoda czeka nas w weekend?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burze nad Polską i ostrzeżenie przed upałami
Burze nad Polską i ostrzeżenie przed upałami (WP.PL)
ycipk-x21mv7

Burza, która przeszła nad Polską między 13 a 14 czerwca przyniosła ogromne straty, głównie w województwie lubelskim. Jeszcze wczoraj nad ranem można było doświadczyć gwałtownych opadów oraz wyładowań na terenie niemal całego kraju. Pogoda jednak wydaje się zmieniać. Mapy meteorologiczne online pokazują, że w najbliższych dniach to upały będą dla nas największym zagrożeniem.

Zobacz także: Klimatyzator domowy - jak działa i czy warto? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

ycipk-x21mv7

Pogoda na weekend

Według danych IMGW w weekend możemy spodziewać się upałów głównie na wchodzie i północy kraju. Najbardziej zagrożone są województwa mazowieckie, małopolskie i podkarpackie. W sobotę możemy spodziewać się w tych miejscach również burz, które mogą wystąpić także w województwach lubuskim, zachodniopomorskim, podlaskim, lubelskim i dolnośląskim. W niedzielę burze będą zagrażać przede wszystkim na wschodzie i północy kraju. Jednocześnie nieco obniży się temperatura w większej części kraju. Najwyższe temperatury szacuje się w województwie mazowieckim, lubelskim, podkarpackim i małopolskim.

Pogoda na weekend - ostrzeżenia IMGW WP.PL
Podziel się

Jak przetrwać noc w czasie upałów

ycipk-x21mv7

Mapy burz online i ostrzeżenia meteorologów

Warto regularnie sprawdzać prognozy pogody, co ułatwi śledzenie map burz na żywo w sieci. Mapa zjawisk meteorologicznych w serwisie Windy jest jedną z popularniejszych. Możemy dzięki niej sprawdzić nie tylko, gdzie jest burza, ale również temperaturę, siłę wiatru, a także poziom zachmurzenia czy wilgotność powietrza. Mapa online wskazuje dane lokalnie i globalnie.

Pobierz również Monitor Burz na smartfon

ycipk-x21mv7

Z kolei w serwisie IMGW możemy śledzić aktualne ostrzeżenia meteorologiczne. W weekend powinniśmy uważać przede wszystkim na wysoki temperatury, które zagrażają głównie dzieciom i osobom starszym. Każdy z nas jednak powinien pamiętać o odpowiednim nawodnieniu - nie tylko wodą.

Pamiętajmy, że w przypadku ogłoszenia ostrzeżeń pogodowych 2 lub 3 stopnia warto jest przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze. Jeżeli mamy taką możliwość, to dostosujmy swoje plany do warunków pogodowych.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-x21mv7

ycipk-x21mv7
ycipk-x21mv7