Trwa ładowanie...
d3ffz9w

Pogoda w lipcu. Kolejny rekord zostanie wkrótce pobity

Pogoda w lipcu zaskakuje. Zdaniem naukowców istnieje duże prawdopodobieństwo, że lipiec okaże się najgorętszym miesiącem w całej historii i pobije rekord odnotowany w lipcu 2017 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda w lipcu.
Pogoda w lipcu. (Shutterstock.com, Fot: SUNG YOON JO)
d3ffz9w

Naukowcy zgodnie twierdzą, że już wkrótce lipiec będzie można uznać za najcieplejszy miesiąc w dotychczasowej historii. Fale upałów, z którymi mierzyła się Europa czy Ameryka Północna są dowodem na ocieplenie klimatu. Podobnie jak ekstermalne zjawiska pogodowe. The Guardian pisał o zaskakujących upałach w kanadyjskiej Arktyce, suszy w Chennai i Harare czy pożarach lasów w Południowej Francji.

Nowy rekrod już wkrótce

Pomimo tego, że do końca lipca pozostał jeszcze tydzień, naukowcy zgodnie twierdzą, że niewiele się zmieni. Ustanowienie nowego rekordu jest tylko kwestią czasu. Brian Brettschneider – klimatolog z University of Alaska Fairbanks powiedział: -Wygląda na to, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że skończymy z najcieplejszym miesiącem w historii -. Poodbne wpisy można znaleźć

d3ffz9w

Jeżeli tendencje pogodowe z pierwszej połowy miesiąca pozostaną takie same, poprzedni rekord zostanie pobity o 0,025°C. Tak z kolei uważa Karsten Haustein – klimatolog z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Ekstremalna pogoda w Polsce

Pogoda w Polsce również zaskakuje. Po fali lipcowych upałów mierzymy się z gwałtownymi burzami i gradem. Ostatnio pisaliśmy o radarze burz i opadów, który pozwala sprawdzić kiedy i gdzie wystąpią.

d3ffz9w

Rosnąca temperatura i okresowe fale upałów są poważnym wyzwaniem dla ludzkości. Uderzają przede wszystkim w środowisko, ale i ludzkie zdrowie. Zagrożenie, jakie stwarzają będzie rosło wraz z nasilaniem się kryzysu klimatycznego.

d3ffz9w

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3ffz9w

d3ffz9w