Trwa ładowanie...
d32ral0

Pogoda. Niskie temperatury w całym kraju, w nocy mróz. IMGW ostrzega przed oblodzeniami

Pogoda we wtorek 3 grudnia na terenie całego kraju będzie pochmurna. Na termometrach od 0 do 4 stopni Celsjusza. W nocy czeka nas mróz. W związku z oblodzeniami IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla sześciu województw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda w Polsce. W nocy przyjdą mrozy
Pogoda w Polsce. W nocy przyjdą mrozy (Shutterstock.com)
d32ral0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś rano ostrzeżenia przed oblodzeniem dla sześciu województw. Alertem pierwszego stopnia objęte zostały: wschodnia część woj. wielkopolskiego, woj. śląskie, woj. łódzkie, woj. mazowieckie, woj. lubelskie i woj. świętokrzyskie. Meteorolodzy ostrzegają, że na tych obszarach po opadach deszczu oraz deszczu ze śniegiem mogą zamarzać drogi.

Prognoza pogody na wtorek 3 grudnia nie jest zbyt optymistyczna. Na niebie dominować będzie zachmurzenie, jednak mieszkańcy Polski nie powinni spodziewać się opadów deszczu. Na Podkarpaciu może spaść śnieg. Wiatr będzie umiarkowany, mocniej powieje jedynie w górach (70 kilometrów na godzinę).

d32ral0

Maksymalna temperatura wyniesie dziś 4 stopnie Celsjusza. Najcieplej będzie w województwach pomorskim i zachodniopomorskim, a najchłodniej na południu kraju. W Krakowie termometry pokażą 0 st. C. W pozostałych rejonach Polski temperatura utrzyma się na poziomie 1-3 stopni.

Czytaj także: Pogoda: szykujmy się na śnieg. W grudniu przyjdzie zima

Czeka nas bardzo chłodna noc. W górach będzie najzimniej - tam termometry pokażą nawet -8 stopni Celsjusza. W województwie małopolskim aż 5 stopni na minusie, na wschodzie kraju -1 st. C. Najcieplej będzie w północno zachodnim rejonach Polski - tam maksymalnie 3 stopnie Celsjusza. W pozostałej części kraju temperatury wahać się będą od 1 do 2 st. C.

d32ral0

W nocy w wielu rejonach Polski możliwe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na wschodzie kraju meteorolodzy prognozują opady marznące oraz mgły ograniczające widoczność nawet do 500 metrów. IMGW prognozuje, że w związku z oblodzeniami, alertem pierwszego stopnia zostaną objęte jutro województwa podlaskie, mazowieckie, śląskie, świętokrzyskie oraz lubelskie.

Zobacz także: Pogoda w Polsce. Chińscy meteorolodzy przewidują mroźną i śnieżną zimę

d32ral0

Podziel się opinią

Share

d32ral0

d32ral0
Więcej tematów