Trwa ładowanie...
d48idje

Pogoda na weekend. IMGW wydaje pomarańczowy alert dla większości województw

Synoptycy IMGW ostrzegają przed niebezpieczną pogodą. Tym razem jednak nie burze ani wichury a upał będzie zagrażać zdrowiu i życiu. Pomarańczowy, prawie najwyższy alert ostrzegawczy został wydany dla większości województw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody na weekend 7-9.08
Prognoza pogody na weekend 7-9.08 (IMGW)
d48idje

IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi upałami, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza dzieci oraz osób starszych. Temperatura w większości regionów Polski przekroczy 30 stopni Celsjusza, a na zachodzie kraju termometry wskażą nawet 34 stopnie. Trudno będzie również doświadczyć kojącego wiatru, a ciśnienie będzie utrzymywać się na poziomie 1013 hPa.

Poniższa mapa prezentuje województwa, dla których IMGW wydało alert ostrzegawczy 2. stopnia (pomarańczowy). Ostrzeżenie będzie obowiązywać co najmniej do soboty, ale IMGW przewiduje, że niebezpieczne upały utrzymają się przez kilka dni.

  IMGW
(IMGW)

Jeśli planujecie aktywność na zewnątrz, pamiętajcie o odpowiednim nawodnieniu i w miarę możliwości postarajcie się unikać wychodzenia w godzinach szczytowych upałów. W związku z tym, że upałom będzie towarzyszyć słaby wiatr i brak opadów, odczuwalna temperatura może być znacznie wyższa, niż wskazują termometry.

d48idje

Taka pogoda jest kusząca, by spędzić weekend np. na plaży. Pamiętajcie jednak o zasadach bezpieczeństwa w czasie epidemii. Liczba zakażonych COVID-19 cały czas wzrasta w niepokojącym tempie, więc pamiętajcie o zdrowiu swoim i najbliższych. Przypominamy również, że od soboty (8 sierpnia) obowiązują nowe obostrzenia.

Aplikacje do śledzenia pogody

Aby być na bieżąco z komunikatami pogodowymi, możecie śledzić serwis Pogoda WP lub komunikaty IMGW udostępniane w mediach społecznościowych. Jeśli jednak chcecie mieć prognozę pogody zawsze w zasięgu ręki, polecamy poniższe aplikacje pogodowe:

d48idje

Zobacz też: Co pić w upały? Nie tylko woda. Ważny jest jeszcze jeden składnik

d48idje

Podziel się opinią

Share
d48idje
d48idje
Więcej tematów