Trwa ładowanie...

Pogoda na dziś. Prognoza zagrożeń IMGW - niebezpiecznie przede wszystkim na drogach

IMGW wydał dzisiaj ostrzeżenie o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych w kilku województwach. Przede wszystkim powinni uważać kierowcy, ponieważ na drogi mogą być śliskie.

Share
Pogoda na dziś. Prognoza zagrożeń IMGW - niebezpiecznie przede wszystkim na drogach
Źródło: 123RF
d1hn8v3

Dzisiaj należy spodziewać się zachmurzeń z miejscowymi przejaśnieniami. Okresowo w większości rejonów kraju będzie padać deszcz lub deszcze ze śniegiem. Niska temperatura na wschodzie kraju może prowadzić do marznięcia opadów na drogach - IMGW zaleca ostrożność. Wiatr słaby, umiarkowany - silniej zawieje jedynie w górach gdzie jego prędkość będzie dochodziła do 110 km/h.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zwrócili uwagę przede wszystkim na oblodzenie w województwach mazowieckim i lubelskim. Z kolei w województwie podkarpackim należy spodziewać się intensywnych opadów śniegu. We wszystkich trzech województwach obowiązuje ostrzeżenie 1. stopnia.

Ostrzeżenie 1. stopnia IMGW

Zgodnie z definicją podaną przez Instytut, przewiduje się niesprzyjające warunki atmosferyczne, które mogą spowodować znaczne utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu. Możliwe są również niebezpieczne zjawiska meteorologiczne które mogą prowadzić do zagrożenia życia lub zdrowia. IMGW zaleca dopasowanie swoich planów do warunków pogodowych na zewnątrz i śledzenie aktualnych prognoz pogody.

d1hn8v3

IMGW uspokaja, że jutro zapowiada się korzystniejsza pogoda. Zachęcamy was do sprawdzenia aktualnych prognoz w serwisie Pogoda WP.

Zobacz też: Pogoda budzi grozę. Nagranie z platformy wiertniczej

d1hn8v3

Podziel się opinią

Share
d1hn8v3
d1hn8v3
Więcej tematów