Trwa ładowanie...
d4lya7b

Pogoda na dziś. Prognoza zagrożeń IMGW - niebezpiecznie przede wszystkim na drogach

IMGW wydał dzisiaj ostrzeżenie o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych w kilku województwach. Przede wszystkim powinni uważać kierowcy, ponieważ na drogi mogą być śliskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga na oblodzenie na drogach
Uwaga na oblodzenie na drogach (123RF)
d4lya7b

Dzisiaj należy spodziewać się zachmurzeń z miejscowymi przejaśnieniami. Okresowo w większości rejonów kraju będzie padać deszcz lub deszcze ze śniegiem. Niska temperatura na wschodzie kraju może prowadzić do marznięcia opadów na drogach - IMGW zaleca ostrożność. Wiatr słaby, umiarkowany - silniej zawieje jedynie w górach gdzie jego prędkość będzie dochodziła do 110 km/h.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zwrócili uwagę przede wszystkim na oblodzenie w województwach mazowieckim i lubelskim. Z kolei w województwie podkarpackim należy spodziewać się intensywnych opadów śniegu. We wszystkich trzech województwach obowiązuje ostrzeżenie 1. stopnia.

d4lya7b

Ostrzeżenie 1. stopnia IMGW

Zgodnie z definicją podaną przez Instytut, przewiduje się niesprzyjające warunki atmosferyczne, które mogą spowodować znaczne utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu. Możliwe są również niebezpieczne zjawiska meteorologiczne które mogą prowadzić do zagrożenia życia lub zdrowia. IMGW zaleca dopasowanie swoich planów do warunków pogodowych na zewnątrz i śledzenie aktualnych prognoz pogody.

IMGW uspokaja, że jutro zapowiada się korzystniejsza pogoda. Zachęcamy was do sprawdzenia aktualnych prognoz w serwisie Pogoda WP.

Zobacz też: Pogoda budzi grozę. Nagranie z platformy wiertniczej

d4lya7b

Podziel się opinią

Share

d4lya7b

d4lya7b