Trwa ładowanie...

Pogoda na dziś. IMGW ostrzega przed niekorzystnymi warunkami [27.10.2020]

IMGW ostrzega, że w najbliższych dniach warunki biometeorologiczne zmienią się na niekorzystne. To oznacza, że nawet zostając w domu, odczujemy negatywny wpływ pogody na nasze samopoczucie. Poza tym w niektórych regionach należy się spodziewać niebezpiecznych wichur i mgły.
Share
Mglisty poranek w Kuźminie na Pogórzu Przemyskim, 25 bm. (sko)
Mglisty poranek w Kuźminie na Pogórzu Przemyskim, 25 bm. (sko) Źródło: PAP, Fot: PAP/Darek Delmanowicz, Darek Delmanowicz
d2iqzvk

Jak podaje PAP, powołując się na dane IMGW, Polska jest pod wpływem niżu z ośrodkami nad Skandynawią i północnymi Włochami. Znajdujemy się w powietrzu polarnym morskim, ciepłym na wschodzie, a chłodniejszym na zachodzie kraju. Ciśnienie w południe wyniesie 27 października 999 hPa i zacznie rosnąć.

W ciągu dnia należy spodziewać się dużego zachmurzenia; nieco pogodniej będzie tylko w południowo-wschodniej Polsce. W pozostałych regionach warto przygotować się na przejściowe opady deszczu. W godzinach porannych przede wszystkim kierowcy powinni uważać na mgłę ograniczającą widoczność do 300 metrów.

Najcieplej w Polsce południowo-wschodniej (do 19 stopni Celsjusza), w pozostałych regionach termometry wskażą od 11 do 15 stopni Celsjusza. Na uwadze należy mieć jednak dość silny wiatr. W górach porywy wiatru do 70 km/h. Mimo wyższych temperatur IMGW ostrzega, że pogoda może mieć niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie.

d2iqzvk

Biometeorologiczna ocena pogody prognozowanej

- W ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju pochmurna pogoda z opadami deszczu (...) będzie niekorzystnie wpływała na nastrój i sprawność psychofizyczną - informuje IMGW. Mieszkańcy pasa od Opolszczyzny po Mazury będą szczególnie narażeni na negatywny wpływ pogody na samopoczucie, a meteopaci mogą nawet odczuwać wzmożone bóle.

Biometeorologiczna ocena pogody prognozowanej IMGW
Biometeorologiczna ocena pogody prognozowanej Źródło: IMGW

IMGW ostrzega również przed możliwymi problemami z koncentracją i dodaje, że pod koniec dnia warunki powinny zmieniać się na korzystniejsze. Odczują to zwłaszcza mieszkańcy południowo-wschodniej Polski.

d2iqzvk

- Ekspozycja na bezpośrednie działanie promieni słonecznych stymuluje naturalne procesy wytwarzania witaminy D3 w organizmie człowieka, przyczyniając się do poprawy ogólnej odporności organizmu, co jest szczególnie ważne o tej porze roku - zaleca IMGW przypominając jednocześnie o obowiązku zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych.

IMGW zaleca śledzić komunikaty pogodowe, więc, by być na bieżąco, możecie śledzić profile Instytutu w serwisach społecznościowych, odwiedzać regularnie serwis Pogoda WP lub wypróbować jedną z polecanych przez nas aplikacji pogodowych.

Zbacz też: Naukowcy odkryli nowego wirusa. Jest inny niż wszystko, co do tej pory widzieli

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2iqzvk

Podziel się opinią

Share
d2iqzvk
d2iqzvk
Więcej tematów