Trwa ładowanie...
d3h5hyo

Pogoda na dziś. Będzie wietrznie i deszczowo. IMGW wydaje ostrzeżenia

Pogoda we wtorek będzie pochmurna i deszczowa. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku z silnym wiatrem i opadami planuje wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia dla dwóch południowych województw. Najpogodniej będzie na północy i wchodzie kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IMGW wydaje ostrzeżenia przed deszczem
IMGW wydaje ostrzeżenia przed deszczem (Shutterstock.com)
d3h5hyo

12 listopada zapowiada się pogodnie jedynie we wschodniej i północnej części kraju. Pomimo słonecznego dnia to właśnie mieszkańcy tych regionów mogą spodziewać się najniższych temperatur. Najcieplej będzie na południu Polski - tam z kolei meteorolodzy prognozują silny wiatr i opady deszczu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń, z której wynika, że mieszkańcy województwa śląskiego oraz małopolskiego mogą spodziewać się we wtorek i środę intensywnych opadów deszczu.

- Prognozuje się od godzin południowych we wtorek 12.11 do wieczora w środę 13.11, wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów w podanym okresie od 30 mm do 45 mm – możemy przeczytać w komunikacie IMGW dla województwa śląskiego.

Czytaj także: Pogoda w Polsce. Chińscy meteorolodzy przewidują mroźną i śnieżną zimę

d3h5hyo

W Małopolsce oraz w górach synoptycy prognozują silny wiatr. Jego prędkość wyniesie od 30 do 40 kilometrów na godzinę, w porywach do 70 km/h.

Pochmurnie i deszczowo będzie również w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim i opolskim.

Pogoda na 12 listopada - temperatura

Najcieplej będzie dziś w Małopolsce, na Podkarpaciu i Opolszczyźnie. Mieszkańcy tych regionów mogą spodziewać się 13 stopni Celsjusza. Troszkę chłodniej będzie w Katowicach, Łodzi i we Wrocławiu - tam termometry pokażą 12 st. C. Najchłodniejszą pogodę synoptycy zapowiadają w województwach lubuskim i zachodniopomorskim (8 stopni Celsjusza). W pozostałych częściach kraju temperatura utrzyma się na poziomie 11 st. C.

Zobacz także: Zima trzydziestolecia w Polsce. Synoptycy ostrzegają: nawet 20 stopni na minusie

d3h5hyo

Podziel się opinią

Share

d3h5hyo

d3h5hyo
Więcej tematów