Trwa ładowanie...
d34get5

Pogoda na 4 sierpnia. IMGW rozszerza ostrzeżenie. Sprawdź, gdzie jest burza

W ciągu dnia będzie utrzymywać się zachmurzenie w niemal całej Polsce. IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą, gdyż w dużej części kraju mogą wystąpić burze i silne wichury. Sprawdź radar burz online.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawdź, gdzie jest burza dziś
Sprawdź, gdzie jest burza dziś (radarburz.pl)
d34get5

W momencie pisania tego artykułu obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne 1. stopnia spowodowane możliwością wystąpienia intensywnych opadów i burz. Przypominamy, że żółty alarm oznacza:

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. (...) Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Alert obowiązuje w województwach: mazowieckim, łódzkim, śląskim, opolskim i dolnośląskim. Burzom i intensywnym ulewom będzie towarzyszyć również silny wiatr, którego prędkość osiągnie nawet 80 km/h. W górach będzie jeszcze mocniej wiać - do 90 km/h.

d34get5

Poza tym obowiązuje alert 1. i 2. stopnia odnoszący się do zagrożenia hydrologicznego. Oznacza to, że "stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych". Zagrożenie powodziowe występuje w woj. śląskim i dolnośląskim.

  IMGW
(IMGW)

Temperatura maksymalna od 17°C na południowym zachodzie i lokalnie w centrum, do 29°C na południowym wschodzie, w obszarach podgórskich Sudetów od 14°C do 16°C. Nadal przeważać będzie niekorzystny wpływ pogody na organizm człowieka, jednak w ciągu dnia biotopia pogody powinna ulec poprawie.

Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

Synoptycy IMGW zwracają jednak uwagę, że "u osób wrażliwych na bodźce meteorologiczne może występować pogorszenie nastroju, obniżona sprawność psychofizyczna, u meteoropatów również bóle". W związku z możliwym pojawieniem się burz i zmieniającą się aurą zalecamy śledzenie aktualnych komunikatów pogodowych, np. w dedykowanych aplikacjach:

Jeśli nie chcecie instalować dodatkowych programów, możecie również śledzić radar burz online. Warte polecenia są np. serwisy:

  • radarburz.pl/mapa-burzowa/
  • blitzortung.org
  • burze.dzis.net
d34get5

Podziel się opinią

Share
d34get5
d34get5
Więcej tematów