Trwa ładowanie...
dda40k4

Pogoda na 29 lipca. Niszczące burze nad Polską. Sprawdź radar burz

IMGW ostrzega przed gwałtownymi i niebezpiecznymi burzami, które obejmą dużą część Polski. W związku z tym w niektórych województwach został wydany alert 1. stopnia. Aby nie dać się zaskoczyć, warto sprawdzić, gdzie jest burza na radarze online.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawdź, gdzie jest dziś burza
Sprawdź, gdzie jest dziś burza (Flickr)
dda40k4

- Dziś na wschodzie i południowym wschodzie burze z opadami deszczu około 15 mm - 25 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie możliwy grad - czytamy w komunikacie IMGW opublikowanym na Facebooku.

Mimo niebezpieczeństwa dzisiejsza prognoza wygląda znacznie lepiej niż w ostatnich dniach. Synoptycy przewidywali, że niszczące burze mogą pojawić się w całym kraju, ale wygląda na to, że mieszkańcy zachodniego regionu mogą odetchnąć z ulgą.

Temperatura maksymalna od 21°C na północnym zachodzie do 24°C w centrum i 28°C na wschodzie Podkarpacia; nad morzem, lokalnie na Kaszubach i w dolinach karpackich 19°C, 20°C. Chociaż burze pojawią się przede wszystkim na wschodzie i południu kraju, to zachmurzenie utrzyma się w całym kraju.

Radar burz online i aplikacje burzowe

W związku z tym warto śledzić radar burz, bo sytuacja może się gwałtownie zmienić w ciągu dnia. Polecamy odwiedzenie takich stron jak:

  • blitzortung.org
  • radarburz.pl
  • burze.dzis.net

Dobrym pomysłem, gdy przebywamy poza domem, będzie zainstalowanie aplikacji do monitorowania, gdzie jest burza. Program może wysyłać nam powiadomienia na telefon, gdy szykuje się gwałtowna zmiana warunków pogodowych. Polecamy aplikacje:

dda40k4

Zgodnie z prognozami synoptyków IMGW, burzowa aura utrzyma się do jutra. Pierwsze dni sierpnia zapowiadają się pogodniej.

Zobacz też: Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

Niekorzystne warunki biometeorologiczne

  IMGW

Wraz z burzami i wichurami, utrzymają się również niekorzystne warunki biometeorologiczne. Dopiero wieczorem biotopia pogody powinna się poprawić, co będzie sprzyjać nocnemu wypoczynkowi.

dda40k4

Mimo dużego ochłodzenia, w ciągu dnia wciąż będziemy odczuwać duchotę i obciążenie organizmu wywołane gorącem. Zmieni się to w godzinach wieczornych. IMGW ostrzega jednak, że w ciągu dnia możemy odczuwać pogorszenie nastroju:

- W dzień początkowo w całej Polsce występować będą niekorzystne warunki biometeorologiczne (...) Możliwa drażliwość, u meteoropatów nasilone dolegliwości bólowe. (...) Bodźcowe oddziaływanie atmosfery na organizm człowieka może objawiać się trudnością z koncentracją uwagi i nadmiernym pobudzeniem układu nerwowego.

"Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu może łagodzić prognozowane objawy osłabienia kondycji psychofizycznej", czytamy w komunikacie IMGW. W związku z tym zachęcamy was do śledzenia aktualnych komunikatów pogodowych oraz radarów burz online, aby uniknąć niebezpiecznej sytuacji.

dda40k4

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

dda40k4

dda40k4
Więcej tematów