Trwa ładowanie...

Pogoda na 28 lipca. IMGW ostrzega: wystąpią gwałtowne burze i niebezpieczne wichury

Gdzie jest burza? IMGW wydaje "żółte" ostrzeżenie dla dużej części kraju, alarmując o możliwym wystąpieniu burz i gradobicia. Niebezpiecznej pogodzie będą towarzyszyć również niekorzystne warunki biometeorologiczne.

Share
Pogoda na 28 lipca. IMGW ostrzega: wystąpią gwałtowne burze i niebezpieczne wichury
Źródło: Ventusky.com
d2iakdp

Kolejny dzień zapowiada się burzowo, jednak dzisiaj IMGW ostrzega, że niebezpieczna pogoda może objąć cały zachód. W ciągu dnia na terenie Polski zachmurzenie będzie wzrastać, co może przynieść opady deszczu i gradu. Burzom będzie też towarzyszyć silny wiatr - do 85 km/h.

- Dziś największe prawdopodobieństwo wystąpienia burz będzie na obszarze od wschodniego Pomorza po Opolszczyznę (...) Z burzami związane będą opady deszcz do 20 mm, lokalnie 30 mm, porywy wiatru do 80-85 km/h oraz grad. - czytamy w komunikacie IMGW udostępnionym na Facebooku.

d2iakdp

Temperatura maksymalna od 24°C nad morzem, około 30°C w centrum, do 33°C na południowym zachodzie. Taka pogoda utrzyma się jeszcze przez najbliższe dni, a jutro niebezpieczne burze i grad mogą wystąpić na terenie całej Polski. 31 lipca pogoda powinna się zacząć poprawiać.

IMGW
Źródło: IMGW

- Na przeważającym obszarze Polski początkowo obojętna lub korzystna biotropia pogody w ciągu dnia pogorszy się do niekorzystnej - podaje IMGW. Ostrzega, że od godzin okołopołudniowych będziemy odczuwać uciążliwe dla organizmu gorąco i duchotę. Pogoda wpłynie niekorzystnie również na nocny wypoczynek.

d2iakdp

- Spadek ciśnienia atmosferycznego i utrzymująca się duchota będą wpływać osłabiająco na organizm człowieka, zwłaszcza na południu. U wielu osób oczekiwane jest pogorszenie kondycji psychofizycznej z objawami senności, znużenia, wydłużenia czasu reakcji i obniżenia efektywności pracy umysłowej - dodaje IMGW.

Zobacz też: Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

W związku z niekorzystną aurą zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, a jeśli już planujemy trening to najlepiej zrobić go w godzinach porannych. Kiedy temperatura wzrośnie, należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. W środkowej i zachodniej części kraju zalecamy ze szczególną uwagą śledzić komunikaty pogodowe oraz radar burz, by nie dać się zaskoczyć przez niebezpieczną pogodę.

d2iakdp

Podziel się opinią

Share
d2iakdp
d2iakdp
Więcej tematów