Trwa ładowanie...
d4bgfh2

Pogoda na 19 sierpnia. IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Sprawdź radar burz online

Pogoda w środę 19 sierpnia może przynieść sporo burz i opadów deszczu. W związku z niebezpieczną sytuacją Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty drugiego stopnia dla czterech województw. Meteorolodzy zachęcają do śledzenia komunikatów pogodowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na 19 sierpnia. IMGW wydaje ostrzeżenia drugiego stopnia
Pogoda na 19 sierpnia. IMGW wydaje ostrzeżenia drugiego stopnia (Windy.com)
d4bgfh2

Pogoda w środę 19 sierpnia w wielu regionach Polski minie pod znakiem deszczu i gwałtownych burz. Miejscami będzie im towarzyszyć grad i porywisty wiatr. W związku z alarmującą sytuacją, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia w województwach: mazowieckim, lubelskim, małopolskim i śląskim.

Synoptycy przewidują tam intensywne opady deszczu. Ich wysokość sięgnie miejscami do 40-70 litrów wody na metr kwadratowy. Ulewom towarzyszyć będą wyładowania atmosferyczne oraz porywy wiatru o prędkości 70 kilometrów na godzinę.

Instytut wydał również ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw: opolskiego, zachodniopomorskiego, podlaskiego, podkarpackiego, małopolskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Przewiduje się tam opady deszczu o wysokości 20-40 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru o prędkości do 70 kilometrów na godzinę.

d4bgfh2

Zobacz też: Wielkie wichury. Czy staną się naszą codziennością?

Sprawdź, gdzie jest burza

Jak informuje IMGW, ostrzeżenia drugiego stopnia przewidują wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Instytut ostrzega, że niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Eksperci zalecają dużą ostrożność i śledzenie komunikatów pogodowych.

Aby być na bieżąco, warto śledzić radary burzowe online lub pobrać dedykowane aplikacje:

Zobacz także: USA. Aż 54,4 st. Celsjusza w Dolinie Śmierci. Naukowcy mówią o rekordzie

d4bgfh2

Podziel się opinią

Share
d4bgfh2
d4bgfh2
Więcej tematów