Trwa ładowanie...
d3lln4a

Pogoda na 18 sierpnia. IMGW wydaje ostrzeżenia. Sprawdź radar burz online

Pogoda we wtorek 18 sierpnia minie pod znakiem duchoty i wyładowań atmosferycznych. W związku z ulewami i burzami, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla prawie całej Polski. Meteorolodzy zachęcają też do śledzenia komunikatów pogodowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na 18 sierpnia. IMGW wydaje ostrzeżenia. Sprawdź radar burz online
d3lln4a

Pogoda we wtorek nie będzie rozpieszczać mieszkańców Polski. Meteorolodzy przewidują dziś burze, które miejscami mogą być gwałtowne. Towarzyszyć będą im ulewy, gradobicie i wichury. Będzie też parno i duszno. W związku z niebezpieczną sytuacją Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla prawie całego kraju.

Alerty pierwszego stopnia obowiązują na terenie 14 województw. Są to: zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, lubuskie, łódzkie, podlaskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie i mazowieckie.

Podczas burz może spaść od 20 do 30 mm deszczu na metr kwadratowy, lokalnie do 40 mm. Możliwy także grad oraz porywy wiatru do 90 kilometrów na godzinę.

d3lln4a

Wielkie wichury. Czy staną się naszą codziennością?

Śledź radar burz online

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna, w związku z czym zachęca do monitorowania komunikatów pogodowych. Aby być na bieżąco, warto śledzić radary burzowe online lub pobrać dedykowane aplikacje:

Alert pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia oraz życia.

Zobacz także: USA. Aż 54,4 st. Celsjusza w Dolinie Śmierci. Naukowcy mówią o rekordzie

d3lln4a

Podziel się opinią

Share
d3lln4a
d3lln4a
Więcej tematów