Trwa ładowanie...

Pogoda na 17 maja. IMGW ostrzega przed niekorzystnymi warunkami. Sprawdź je online

Panująca 17 maja pogoda nie zmieni się zbytnio od dnia poprzedniego. IMGW ostrzega jednak przed niekorzystnymi warunkami biometeorologicznymi.

Share
Pogoda na 17 maja. IMGW ostrzega przed niekorzystnymi warunkami. Sprawdź je online
Źródło: IMGW
d2zvx12

Niedziela 17 maja zapowiada się podobnie, jak sobota - czyli umiarkowanie ciepło. W przeważającej części kraju wystąpi umiarkowane bądź duże zachmurzenie z okresowymi przejaśnieniami. Nie będzie jednak burz, a jedynie przelotne opady deszczu.

Termometry pokażą od 10°C do 16°C, z czego najchłodniej na Suwalszczyźnie i okolicach Olsztyna oraz w kujawsko-pomorskiem (Bydgoszcz, Toruń) i Koszalinie. Najcieplej będzie w Małopolsce na Lubelszczyźnie w centrum kraju oraz Katowicach i Wrocławiu. Wiatr w przeważającej części kraju słaby i umiarkowany, z możliwymi porywami nad morzem.

Zobacz też: Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

Warunki biometeorologiczne niestety ulegną pogorszeniu. Jeśli w nocy narzekaliście na niespokojny sen, lub mieliście problem z zasypianiem, to przez dosyć silny, a miejscami porywisty wiatr. – Odczuwalnie zimne, a na wybrzeżu nawet bardzo zimne środowisko atmosferyczne, wciąż obciążać będzie układ termoregulacji człowieka – takie w ciągu dnia będą warunki biometeorologiczne według IMGW. Tam, gdzie występować będzie zwiększona prędkość wiatru, czyli szczególnie w Polsce północnej, meteopaci mogą odczuć objawy niepokoju.

d2zvx12

Jesteś graczem? Wypełnij naszą ankietę

W nocy mogą pojawić się na północy i północnym-wschodzie przelotne opady deszczu, a temperatura spadnie do 5-10°C w większości kraju, a w rejonach podgórskich i Małopolsce do 0-4°C.

Pogoda na poniedziałek

Warunki pogodowe w poniedziałek 18 maja nie ulegną dużym zmianom, w porównaniu z niedzielą 17 maja, jeśli chodzi o temperaturę maksymalną. Ma się ona wahać pomiędzy 11-12°C (w północnej części kraju) a 15-17°C w centrum, a na południu sięgać 20-21°C. Jeśli chodzi o zachmurzenie najczęściej będzie ono umiarkowane i duże, z możliwymi przelotnymi opadami deszczu. W dzień na południu ma natomiast być zachmurzenie małe i umiarkowane. IMGW prognozuje, że będzie występował wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

d2zvx12

Podziel się opinią

Share
d2zvx12
d2zvx12
Więcej tematów