Trwa ładowanie...
dhm5k2i

Pogoda na 10 sierpnia. IMGW wydaje alarm dla większości kraju. Gdzie jest burza?

Niebezpieczna pogoda zagrażająca zdrowiu utrzyma się przez najbliższe dni. IMGW dziś rano wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla niemal całego kraju. Sprawdź, gdzie jest burza, a gdzie termometry pokażą niebezpiecznie wysoką temperaturę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mapa ostrzeżeń meteorologicznych IMGW (10.08.2020, godz: 8:25)
Mapa ostrzeżeń meteorologicznych IMGW (10.08.2020, godz: 8:25) (IMGW)
dhm5k2i

Zobacz też: Pogoda na 11 sierpnia. IMGW ostrzega przed upałami i burzami

IMGW wydaje ostrzeżenie przed upałami

Pomarańczowy, niemal najwyższy alert IMGW został wydany dla znacznej części kraju. Upały sięgające powyżej 31 stopni Celsjusza będą zagrażały “zdrowiu i życiu”, w związku z tym zaleca się rozsądek - wszyscy powinni pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, a osoby starsze i dzieci nie powinny przebywać na dworze w czasie największym upałów.

dhm5k2i

Ostrzeżenie 2 stopnia obowiązuje w woj. mazowieckim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim. Dodatkowo w części kraju obowiązuje żółty alarm hydrologiczny. W województwie dolnośląskim i lubuskim poziom wód gwałtownie się podniósł.

Sprawdź, gdzie jest burza

Chociaż to niebezpieczne wysokie temperatury będą najbardziej odczuwalne, to IMGW ostrzega również przed możliwymi burzami i gradobiciem. W momencie pisania tego artykułu alarm 1. stopnia (żółty) w związku z możliwością wystąpienia niebezpiecznych burz obowiązywał w całej zachodniej Polsce.

Aby nie dać się zaskoczyć burzom, warto śledzić radar burz online lub zainstalować aplikację do śledzenia ostrzeżeń meteorologicznych. Wśród polecanych programów dostępnych na telefony z Androidem i iOS-em, polecamy:

dhm5k2i

Zobacz też: Co pić w upały? Nie tylko woda. Ważny jest jeszcze jeden składnik

By być na bieżąco z prognozą pogody, śledźcie też serwis Pogoda WP oraz profil IMGW na Facebooku. Planując aktywność poza domem w czasie upałów, pamiętajcie również o odpowiednim nawodnieniu i starajcie się zaplanować swój dzień tak, by unikać przebywania na otwartej przestrzeni, gdy termometry pokazują rekordową temperaturę.

Chociaż słoneczna pogoda sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu, to przypominamy również o zaostrzeniach w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Rozsądek i stosowanie się do zaleceń jest kluczowe, by ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19.

dhm5k2i

Podziel się opinią

Share
dhm5k2i
dhm5k2i
Więcej tematów