Trwa ładowanie...
d1nus3d

Pogoda. IMGW ostrzega: niekorzystne warunki w całym kraju

IMGW ostrzega, że we wtorek 31 marca możemy spodziewać się niekorzystnych warunków biometeorologicznych na terenie całego kraju. Dodatkowo zostało wydane ostrzeżenie 1. stopnia, które objęło cały kraj.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śnieg i trudne warunki na drodze mogą wystąpić w całym kraju
Śnieg i trudne warunki na drodze mogą wystąpić w całym kraju (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
d1nus3d

IMGW zwraca uwagę, że nie tylko koronawirus powinien nas powstrzymywać przed wyjściem z domu. Końcówka marca przyniosła ze sobą niekorzystne warunki biometeorologiczne, wynikające z nagłego ochłodzenia.

imgw

IMGW podaje, że porywiste wiatry mogły utrudniać nocny wypoczynek, a dzisiaj przez cały dzień będziemy odczuwać przeszywający chłód. Odczuwalna temperatura będzie niższa niż w rzeczywistości, co może wpływać na samopoczucie i skupienie.

d1nus3d

"W czasie przechodzenia frontu atmosferycznego, meteoropaci mogą odczuwać wzmożone dolegliwości bólowe", podaje Instytut. Do tego może dojść poczucie niepokoju. Należy wypatrywać przejaśnień, w trakcie których samopoczucie ulegnie poprawie. Na szczęście prognozy pogody na najbliższe dni zapowiadają jej poprawę.

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

IMGW wydaje alert 1. stopnia

Poza niekorzystnymi warunkami biometeorologicznymi, IMGW ostrzega również przed niebezpiecznymi warunkami na drogach. Dla wszystkich województw został wydany komunikat 1. stopnia, ostrzegający przed śnieżycami oraz oblodzeniem na drogach.

d1nus3d

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - mówi komunikat na stronie Instytutu.

Niebezpieczna pogoda utrzyma się prawdopodobnie również jutro. Jednak 2 kwietnia nastąpi poprawa warunków w centrum Polski. Przymrozki utrzymają się na południu, z kolei mieszkańcy pomorza będą musieli zmagać się z silnymi wiatrami. 3 kwietnia zapowiada się w końcu pogodnie.

d1nus3d

Podziel się opinią

Share

d1nus3d

d1nus3d
Więcej tematów