Trwa ładowanie...
d3sbhgv

Pogoda. Gęste mgły od rana w wielu rejonach Polski. IMGW wydaje ostrzeżenia

Dzisiejszy poranek rozpoczął się od silnych mgieł na południu i wschodzie kraju. W związku z ograniczoną widocznością Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla wielu województw. Oto jaka pogoda czeka nas 27 listopada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Gęste mgły od rana w Polsce
Pogoda. Gęste mgły od rana w Polsce (Shutterstock.com)
d3sbhgv

Pogoda nie będzie dziś łaskawa dla mieszkańców Polski. Zachmurzenie duże i umiarkowane będzie dominować w przeważającej części kraju. W kilku województwach popada również deszcz. Najcieplej będzie na południu, a najchłodniej na Podlasiu. Na wschodzie i południu kraju od rana występują gęste mgły ograniczające widzialność nawet poniżej 200 metrów.

W związku z silnymi mgłami, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw: opolskiego i dolnośląskiego (do godziny 8:00), mazowieckiego i lubelskiego (do godziny 9:00) oraz małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego (do godziny 10:00). Na Warmii i Mazurach do godziny 8:40 obowiązują alarmy w związku z opadami marznącymi.

d3sbhgv

W ciągu dnia najcieplej będzie w województwach: podkarpackim, dolnośląskim, śląskim i opolskim, gdzie termometry pokażą nawet 10 stopni Celsjusza. Dwie kreski mniej w Małopolsce i Wielkopolsce. Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców Podlasia oraz województwa warmińsko-mazurskiego. Tam temperatura nie powinna przekroczyć 4 stopni Celsjusza. W pozostałych rejonach kraju od 5 do 8 st. C.

Czytaj także: Pogoda w Polsce. Chińscy meteorolodzy przewidują mroźną i śnieżną zimę

Pochmurna środa czeka dziś mieszkańców większej części kraju. Przejaśnienia możliwe jedynie na Podkarpaciu, Małopolsce i na Śląsku. Synoptycy przewidują opady deszczu na zachodzie i północy Polski. Wiatr słaby, w drugiej części dnia umiarkowany.

Noc z wtorku na środę będzie cieplejsza niż poprzednia. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie kraju, gdzie termometry pokażą maksymalnie 2 stopnie Celsjusza.

Najświeższe informacje pogodowe możecie śledzić na bieżąco w serwisie Pogoda WP.pl

Zobacz także: Pogoda w listopadzie. Zima jest wszędzie, tylko nie w Polsce

d3sbhgv

Podziel się opinią

Share
d3sbhgv
d3sbhgv
Więcej tematów