Trwa ładowanie...
dq3nh9d

Pogoda 19 maja. IMGW ostrzega przed bardzo niekorzystnymi warunkami w niemal całej Polsce

We wtorek 19 maja należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. IMGW ostrzega, że niekorzystne warunki pogodowe wpłyną przede wszystkim na nasze samopoczucie, a u osób wrażliwych mogą wystąpić dolegliwości bólowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biometeorologiczna ocena pogody prognozowanej na 19.05.2020
Biometeorologiczna ocena pogody prognozowanej na 19.05.2020 (IMGW)
dq3nh9d

Pogoda we wtorek, 19 maja zapowiada się bez większych zmian. Termometry będą pokazywać od 12°C, 14°C na Suwalszczyźnie i wybrzeżu i od 19°C w centrum do 23°C w Małopolsce. W ciągu dnia należy spodziewać się dużego zachmurzenia z okresowymi przejaśnieniami na południu kraju.

W północnej części Polski mogą wystąpić przelotne deszcze, ale nie będą one bardzo uciążliwe. O wiele bardziej nieprzyjemny będzie wiatr - okresami porywisty, a w górach jego prędkość może osiągnąć 60 km/h.

dq3nh9d

W najbliższych dniach należy spodziewać się ochłodzenia. Termometry będą pokazywać do 18°C w środę i do 14°C w czwartek. IMGW ostrzega, że powinniśmy spodziewać się również gęstej mgły i przymrozków, na co powinny zwrócić uwagę przede wszystkim osoby, które wychodzą z domu z samego rana.

Zobacz też: 5G w Polsce już działa. Wkrótce kolejni operatorzy uruchomią usługę

Bardzo niekorzystne warunki w Polsce

O ile nie został wydany żaden komunikat dotyczący zagrożeń pogodowych, to IMGW ostrzega przed bardzo niekorzystnymi warunkami biometeorologicznymi. Niżowa pogoda przez większość dnia będzie negatywnie wpływała na organizm.

dq3nh9d

- Pochmurna, wietrzna i deszczowa pogoda kształtowana przez chłodny front atmosferyczny (...) przez większość dnia będzie niekorzystnie wpływała na nastrój i sprawność psychofizyczną - podaje Instytut. - W strefie oddziaływania frontu atmosferycznego, meteoropaci mogą odczuwać wzmożone bóle. Porywisty wiatr występujący niemal w całym kraju, u osób wrażliwych na bodźce pogodowe, może wywoływać objawy niepokoju.

Od rana subiektywnie odczuwana temperatura będzie znacznie niższa niż pokazywać będą termometry. W ciągu dnia warunki biometeorologiczne mogą słabnąć do obojętnych, jednak będzie to raczej efekt przejściowych przejaśnień. Eksperci z IMGW ostrzegają jednak, że porywisty wiatr nie będzie sprzyjać aktywności na świeżym powietrzu.

Planując aktywność na zewnątrz, zabezpieczcie się przed wiatrem i potencjalnym deszczem. Pamiętajcie również o zasadach bezpieczeństwa w trakcie epidemii koronawirusa w Polsce - mimo łagodzonych przepisów, sytuacja nie została w pełni opanowana, a liczba chorych wciąż przybywa.

dq3nh9d

Podziel się opinią

Share

dq3nh9d

dq3nh9d
Więcej tematów