ycipk-3ssv9j

Podziemny "Wielki Mur Chiński". 5000 kilometrów tuneli pełnych broni jądrowej

W najnowszym raporcie wywiadu amerykańskiego opisano wszelkie działania militarne państwa środka. Informacje zdobyte przez agencję DIA są bardzo niepokojące. Eksperci chcą pokazać, że zagrożenia ze strony Chin nie można ignorować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Już kilkanaście lat temu Chińczycy pokazywali zdjęcia z budowy
Już kilkanaście lat temu Chińczycy pokazywali zdjęcia z budowy (Youtube.com)
ycipk-3ssv9j

Niedawno świat opisywał raport China Military Power, a konkretnie fragment dotyczący bombowców typu "stealth". Maszyny strategiczne dalekiego zasięgu wydawały się niemożliwe do zbudowania przez chińczyków. Agencja DIA przyznaje, że Chiny doścignęły Stany Zjednoczone zarówno w tym rodzaju rozwiązań, jak i wielu innych.

W tym samym czasie Pentagon potwierdził istnienie chińskiego "podziemnego wielkiego muru". To sieć 5000 km tuneli, będących jednocześnie ogromnym magazynem broni jądrowej. Amerykanie sądzą, że tunele mogą pomieścić nawet 3000 pocisków balistycznych. Jednak według danych wskazywanych w raporcie DIA, Chiny maksymalnie posiadają 300 głowic jądrowych. Już dobre kilkanaście lat temu w chińskiej telewizji publicznej pokazywano nagrania z budowy tunelu, jednak nikt nie wierzył, że rzeczywiście go budują.

CCTV
Podziel się
ycipk-3ssv9j

Raport Defense Intelligence Agency znajdziecie pod tym adresem. Został udostępniony publicznie nie bez powodu. Chodzi o to, aby uświadamiać o możliwościach Chin nie tylko kongresmenów, ale cały świat.

Agentom wywiadu Stanów Zjednoczonych udało się także zlokalizować potencjalnie możliwe lokalizacja powiązane z produkcją broni jądrowej. Na mapce zaznaczono miejsca pozyskiwania plutonu (na niebiesko), wzbogacania uranu (na pomarańczowo), prowadzonych badań (na zielono) oraz poligon testowy broni jądrowej (na turkusowo).

DIA, D3 Design
Podziel się
ycipk-3ssv9j

W raporcie wywiadu wspomniano także, że większość fabryk i ośrodków badawczych Chin zlokalizowana jest pod powierzchnią ziemi. Tym samym znacznie zwiększa to możliwości ogromnych przeskoków technologicznych, o których nikt nie wie. Nawet przy użyciu zaawansowanych satelitów, Stany Zjednoczone nie są w stanie dowieść, nad czym pracują Chińczycy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3ssv9j

ycipk-3ssv9j
ycipk-3ssv9j