Trwa ładowanie...
d25t06l
CHIP
Gadżety

Poczatuj ze swoją lodówką, kuchenką i odkurzaczem

LG zamierza nieco rozwinąć ideę inteligentnych domów. Nowa linia ich urządzeń będzie potrafiła komunikować się z użytkownikiem przy pomocy tekstowych wiadomości wysyłanych i odbieranych prosto z naszego smartfona.
Share
chip smartfon
chip smartfonŹródło: chip.pl
d25t06l

W pierwszym momencie taka idea wydaje się cokolwiek dziwna. Rozmawianie ze sprzętem AGD brzmi niczym wymysł z science fiction. Jednak nie chodzi tu o uosabianie domowych urządzeń i prowadzenie rozmówek o pogodzie. LG Home Chat będzie ciekawą funkcją, która ułatwi zarządzanie domem przy pomocy prostego interfejsu. Kompatybilne z aplikacją urządzenia LG takie jak lodówki, kuchenki, pralki i odkurzacze nowej generacji będą reagowały na nasze komendy przesyłane w formie wiadomości tekstowych prosto z naszego smartfona.

Przykładowo jeśli wyślemy informację "Wyjeżdżam na wakacje" nasze urządzenia AGD zapytają, czy mają przełączyć się w tryb wakacyjny. Odpisując "Tak", wydamy dyspozycję, by lodówka przełączyła się w tryb oszczędzania energii, odkurzacz zajął się podłogami o 9.0. każdego poranka, a pralka wstawiła pranie na dzień przed naszym przyjazdem. Przy pomocy aplikacji będziemy też otrzymywać powiadomienia o np. kończących się zapasach jajek w lodówce, kończącym się praniu itp. Wszystko po to, by kontakt ze sprzętem był bardziej naturalny. LG wykorzysta do tego technologię NLP - Natural Language Processing. Więcej szczegółów poznamy na nachodzących targach CES 2014.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Zobacz jak zmieniały się ekrany w telefonach Samsunga"

d25t06l

Podziel się opinią

Share
d25t06l
d25t06l
Więcej tematów