Trwa ładowanie...

Płyty DVD, które wytrzymają 1000 lat: Millenniata M-DISC

Do sprzedaży w Polsce wchodzą płyty DVD Millenniata M-DISC, na których zapisane dane przetrwają nawet 1000 lat. Płyty DVD M-DISC stworzone są z nieorganicznych materiałów, z domieszką granitu, co wpływa na niesamowitą wytrzymałość warstwy odpowiadającej za zapisywanie danych.

Share
Płyty DVD, które wytrzymają 1000 lat: Millenniata M-DISC
Źródło: Materiały prasowe
d4myi9h

Dzięki swoim właściwościom i unikalnej technologii, oferta Millenniata i technologii LG (LG miało znaczący udział w stworzeniu nośnika) skierowana jest głównie do przedsiębiorstw i instytucji publicznych, gdzie istotne jest bardzo długie przechowywanie ważnych dokumentów. Niemniej, producenci nie zapominają również o klientach indywidualnych, których z pewnością zainteresuje bezpieczne przechowywanie cyfrowych zdjęć, filmów i dokumentów.

Płyty DVD M-DISC są odporne na czynniki zewnętrzne takie jak: wilgoć, niska temperatura i światło. W przypadku wysokich temperatur są one wstanie przetrwać w warunkach termicznych bliskich osiemdziesięciu stopniom w skali Celsjusza. W związku z czym, czas przechowywania danych jest nawet kilkadziesiąt razy dłuższy niż na pozostałych typach nośników danych. Dla porównania czas „życia”. zwykłej płyty DVD to około 5 lat, pendrive 10 lat a taśmy magnetycznej około 15.

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Do zapisania nowych nośników potrzebne jest zastosowanie specjalnego rodzaju napędów DVD lub Blu-Ray. W USA koszt pięciu sztuk płyt to 2. USD, czyli około 65 zł.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4myi9h

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4myi9h
d4myi9h
Więcej tematów