Trwa ładowanie...

Plus obiecuje lepszą jakość rozmów

Plus wprowadza dla swoich klientów technologię HD Voice. Dzięki HD Voice klienci tej sieci mają otrzymać lepszą jakość połączeń. HD Voice to kolejny etap w drodze do wprowadzenia w Polsce VoLTE – usług głosowych w technologii LTE. Plus chce to zrobić jako pierwszy z rodzimych operatorów.
Share
Plus obiecuje lepszą jakość rozmów
Źródło: Juanedc / CC
d33rp31

W swoim oświadczeniu prasowym Plus zapewnia, że HD Voice wprowadzić ma zupełnie nową jakość do rozmów telefonicznych. Operator posuwa się nawet do stwierdzenia, że rozmówcy będą mieli teraz wrażenie, jakby _ stali tuż koło siebie _.

W pierwszym etapie usługa HD Voice została udostępniona w Warszawie i części województwa mazowieckiego oraz województwach Polski wschodniej (podlaskie i lubelskie). W pierwszym kwartale 2015 roku ma być dostępna na obszarze całego kraju.

Usługa jest automatycznie dostępna dla wszystkich klientów, jest bezpłatna i nie wymaga żadnych działań aktywacyjnych. Wystarczy posiadać odpowiedni telefon lub smartfon – HD Voice obsługuje zdecydowana większość nowoczesnych telefonów i smartfonów sprzedawanych w ostatnich latach.

d33rp31

VoLTE (Voice over LTE) pozwala na zestawianie połączeń głosowych po sieci LTE, jest więc, po HD Voice, kolejnym skokiem jakościowym w ich rozwoju.

Plus chwali się przy okazji, że jako pierwszy operator w Polsce wprowadził komercyjne usługi dostępu do internetu w technologii LTE oferując prędkość 150 Mb/s. Firma chce iść jeszcze dalej w rozwoju swojej sieci komórkowej. Pokazała możliwości technologii LTE-Advanced na paśmie 800 MHz oraz z sukcesem przeprowadziła testy przesyłania danych z prędkością 300 Mb/s w technologii LTE-Advanced dzięki połączeniu pasm w dwóch częstotliwościach 800 MHz i 2600 MHz. Zaprezentowała też pierwszy w Polsce i pierwszy na tak duża skalę w Europie pokaz rozsiewczej transmisji wideo poprzez sieci bezprzewodowe w technologii LTE Broadcast (eMBMS).

I nawet jeżeli część z tych zapewnień jest nieco na wyrost, to dobrze wiedzieć, że sieć komórkowa w Polsce stale się rozwija.

d33rp31

Podziel się opinią

Share
d33rp31
d33rp31
Więcej tematów