ycipk-44n6cn

Pirackie gry na Playstation 4? Konsola podobno została złamana

Konsole nowej generacji wyjątkowo długo opierają się działaniom hakerów. Pewien haker twierdzi jednak, że złamał właśnie zabezpieczenia PS4, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości będzie można odpalić na konsoli Sony nielegalne oprogramowanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pirackie gry na Playstation 4? Konsola podobno została złamana
(Materiały prasowe)
ycipk-44n6cn

Już w maju tego roku piraci z Brazylii znaleźli sposób na "piracenie" konsoli PS4. Niektóre sklepy klonowały zawartość legalnej konsoli PS4, z grami kupionymi w PS Store, na konsole klientów - wszystko przy użyciu Raspberry Pi. Szczegóły tego procesu nie zostały jednak ujawnione, trudno więc było mówić o publicznym złamaniu zabezpieczeń.

Teraz haker posługujący się pseudonime CTurt twierdzi, że dzięki opracowanemu przez niego exploitowi możliwe jest przygotowanie zrzutu pamięci RAM z aktywnymi procesami. To zaś otwiera furtkę do implementacji własnego oprogramowania konsoli, z czym wiąże się przede wszystkim możliwość uruchamiania pirackich gier. Haker przyznaje jednak, że to rozwiązanie działa na starej wersji systemu (1.76). Na razie nie wiadomo, czy uda mu się osiągnąć to samo na aktualnej wersji oprogramowania (3.11).

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: iPhone 7 jeszcze cieńszy i... bez Samsunga

ycipk-44n6cn
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-44n6cn

ycipk-44n6cn
ycipk-44n6cn