Piłkarscy "kibole" wpadają dzięki Internetowi

Piłkarscy "kibole" wpadają dzięki Internetowi

03.06.2009 12:23, aktual.: 03.06.2009 12:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwszych uczestników stadionowych bójek
podczas lutowego meczu derbowego pomiędzy Ruchem Chorzów a
Górnikiem Zabrze, których zdjęcia przed tygodniem opublikowano w
internecie, zatrzymała policja.

Jak poinformował PAP we wtorek nadkomisarz Piotr Bieniak z zespołu prasowego śląskiej policji, 21-letniego ucznia technikum górniczego w Rudzie Śląskiej zatrzymano na podstawie informacji, które funkcjonariusze dostali po opublikowaniu jego wizerunku na policyjnej stronie.

Drugi chuligan - 28-letni górnik - został zatrzymany przed bramą kopalni, po tym jak wyjechał na powierzchnię po porannej zmianie. Policjanci zidentyfikowali go analizując nagrania zamieszek. Obaj podejrzewani uważają się za kibiców klubu z Chorzowa.

Obraz
© (fot. PAP / Marek Kliński)

Podczas Derbów Śląska pomiędzy Ruchem a Górnikiem rozegranych na Stadionie Śląskim 2. lutego doszło do naruszenia prawa przez kibiców obu drużyn. Prokuratura Rejonowa w Chorzowie wydała zgodę na publikację wizerunku 24 najbardziej agresywnych uczestników tamtych zajść.

Jak podkreślił Bieniak, od tego czasu do policji różnymi drogami napłynęły dziesiątki wiadomości o pokazanych w internecie chuliganach - niektóre z nich bardzo szczegółowe i pomocne. Policjanci zapewniają anonimowość wszystkim, którzy przekażą informacje w tej sprawie.

Po zatrzymaniu podejrzanych chuliganów, których wizerunki pojawiły się na stronie internetowej, ich twarze na zdjęciach zostały przesłonięte czarnym paskiem.

Policjanci, po wstępnych przesłuchaniach, przekazali zatrzymanych prokuratorom, którzy jeszcze we wtorek mają zdecydować o zarzutach i ewentualnych środkach zapobiegawczych.

Podczas operacji "Derby 2009. policjanci zatrzymali 11 osób. Mecz obejrzało 40 tys. kibiców. Zabezpieczało go blisko tysiąc policjantów. Do awantur doszło w przerwie spotkania, kiedy grupa chuliganów Ruchu chciała przedostać się w rejon sektora gości oraz poza stadionem. Powybijano szyby na dworcach kolejowych, w autobusach i tramwajach. Uszkodzono policyjny radiowóz.

We wtorek śląska policja poinformowała też o zatrzymaniu czterech stadionowych bandytów, którzy w ostatnią sobotę wtargnęli na boisko po meczu Górnik Zabrze - Polonia Warszawa. Zatrzymani - dwaj z Warszawy oraz po jednym z Zabrza i Małopolski - dobrowolnie poddali się karze grzywny w wysokości 2,5-3,5 tys. zł oraz zakazowi stadionowemu na 3-4 lata.

Po ostatnim gwizdku meczu, w wyniku którego Górnik spadł z ekstraklasy, na murawę wbiegło kilkaset osób chcących odebrać koszulki piłkarzom. Potem grupa chuliganów usiłowała też wedrzeć się do budynku klubowego i do szatni. Doszło do starcia z pracownikami ochrony, wezwano policję, która, by opanować sytuację, użyła m.in. armatki wodnej. Bezpośrednio po zajściach zatrzymano pięć osób.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (157)