Pikoprojektor SHOWWX+ zrobi z iGadżetu 100-calowe kino domowe

Pikoprojektor SHOWWX+ zrobi z iGadżetu 100-calowe kino domowe

Pikoprojektor SHOWWX+ zrobi z iGadżetu 100-calowe kino domowe
Źródło zdjęć: © Gizmodo
24.11.2010 11:13, aktualizacja: 24.11.2010 11:52

Przyjemnie jest obejrzeć na ekranie iPhone'a lub iPada film czy pokaz slajdów, jednak z powodu wielkości wyświetlacza ma to sens, gdy robimy to w pojedynkę. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu dla systemów iOS urządzeniu firmy MicroVision o nazwie SHOWWX+, również twoi znajomi będą mogli oglądać filmy na ekranie o przekątnej 100 cali.

Laserowy projektor SHOWWX+ jest o 50. jaśniejszy od swojego poprzednika, wyświetla obraz o mocy 15 lumenów i kontraście 5000:1 przez dwie godziny bez konieczności ładowania zbudowanego akumulatora. Pikoprojektor został stworzony specjalnie dla urządzeń firmy Apple: iPada, iPhone'a oraz iPoda Touch.

Z racji bycia laserowym projektorem, SHOWWX+ jest w stanie wyświetlać dobrej jakości obraz na pofałdowanych powierzchniach. 84. x 480 pikseli to nie do końca HD, jednak dzięki dołączonym kablom kompozytowym dla innych niż Apple'owskie urządzeń, nie będzie to stanowić tak dużego problemu.

Poza samymi dobrymi cechami, pikoprojektor firmy MicroVision ma dwa minusy: cenę, która wynosi 450 dolarów oraz dostępność wyłącznie dla klientów mieszkających w Stanach. Chyba jednak warto będzie poprosić "ciocię z Ameryki" o pomoc w nabyciu tego cuda.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)