Trwa ładowanie...

Pijane ptaki w Stanach Zjednoczonych. Policja uspokaja: niedługo wytrzeźwieją

Wlatują w okna domów i zderzają się z samochodami. Mieszkańcy amerykańskiego miasta Gilbert zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie ptaków. Policja zbadała sprawę i uspokoiła zaniepokojonych. Zdradzając przy okazji, co było powodem dziwnych lotów.
Share
Policja tłumaczy zachowanie ptaków
Policja tłumaczy zachowanie ptakówŹródło: Wikimedia Commons CC BY
dblxsps

W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku lokalna policja opisała, że nietypowe zachowanie ptaków - zderzenia z szybami czy samochodami, a także ogólny brak orientacji - nie powinien dziwić. Problem był poważny, bo według relacji mieszkańców, w ciągu jednego tygodnia jeden z nich potrącił aż siedem osobników. To nie choroba ani inny niepokojący sygnał.

Ptaki zachowują się jak pijane, bo… poniekąd takie są. Owoce, którymi żywią się młode, fermentują szybciej, ze względu na nadchodzące mrozy. Dla starszych osobników to nic nowego, ale młodsze inaczej reagują na taką reakcję. Stąd ich "pijackie" loty.

Policja uspokaja i podkreśla, że nie trzeba wzywać służb w sprawie nienaturalnego zachowania ptaków. Przejdzie im, gdy tylko wytrzeźwieją - napisano w oświadczeniu.

źródło: rp.pl

dblxsps

Podziel się opinią

Share
dblxsps
dblxsps
Więcej tematów