Trwa ładowanie...
d26gnsr

Pies, który nauczył się "mówić". Wideo pokazuje, jak komunikuje się z właścicielką

To odwieczny problem w relacjach z naszymi pupilami. Z jednej strony wydaje nam się, że wiemy, o co im chodzi, a z drugiej - wcale tak nie jest. Ale 26-letnia Christina Hunger znalazła ciekawy sposób, aby to zmienić. Poniższe wideo wyjaśnia wszystko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Psy to niezwykle inteligentne zwierzęta
Psy to niezwykle inteligentne zwierzęta (Instagram, Fot: hunger4words)
d26gnsr

Chyba każdy właściciel zwierzęcia marzy, aby chociaż przez chwilę porozmawiać ze swoim ulubieńcem. Niestety, jak na razie nie ma takiej możliwości, co często prowadzi do nieporozumień pomiędzy właścicielem a pupilem. Innego zdania jest jednak 26-letnia Christina Hunger, która stworzyła narzędzie komunikacji dla swojego psa.

Pies może ją poinformować, ale może też zrozumieć komendę

Christina stworzyła urządzenie, a właściwie panel z 29 przyciskami, dzięki któremu pies może informować ją o swoich uczuciach czy potrzebach. Wystarczy, że naciśnie odpowiedni klawisz, a kobieta będzie wiedzieć, czego oczekuje od niej zwierzę.

Półtora roczna psinka, mieszaniec ras Catahoula i Blue Heller, o imieniu Stella szybko nauczyła się każdego słowa. Bardzo pomocnym elementem jest dźwięk wydawany przez urządzenie. Każde słowo posiada inną częstotliwość, więc pies również rozpoznaje je po usłyszeniu dźwięku.

d26gnsr

Nie jest to jednak najlepsza metoda komunikacji. Brakuje w niej dosyć ważnej połowy. Pies przekazuje najważniejsze informacje właścicielce, a ona może jedynie... zaprosić go do wyjścia na spacer, czy zabawy z piłką. Chociaż to nadal bardziej imponujące, niż krzyczenie do zwierzęcia "chodź, piłka!".

Zobacz też: Psy nauczyły się robić "smutne oczy", by manipulować ludźmi

Źródło: BoredPanda

d26gnsr

Podziel się opinią

Share
d26gnsr
d26gnsr
Więcej tematów