Trwa ładowanie...

Pierwszy telefon z 10-rdzeniowym procesorem

Wydawać by się mogło, że dopiero co wprowadzone do telefonów 8-rdzeniowe procesory będą liderami wydajności. Meizu po raz kolejny chce wykiwać konkurentów i stawia na jeszcze bardziej rozbudowaną jednostkę centralną.

Share
Pierwszy telefon z 10-rdzeniowym procesorem
Źródło: Materiały prasowe
d1nqk5f

Meizu Pro 6 posiada 10-rdzeniowy procesor MediaTek Helio X25. Ta jednostka ARM-owa posiada cztery rdzenie Cortex-A53 1,4 GHz, cztery Cortex-A53 2 GHz i dwa Cortex-A72 2,5 GHz. Każda z grup rdzeni, podobnie jak w konstrukcji big.LITTLE, przeznaczona jest do innego rodzaju zadań, razem zapewniając, jak twierdzi Meizu, idealny kompromis pomiędzy wysoką wydajnością a energooszczędnością.

Telefon wyposażony jest również w panel dotykowy 3D Press, który rozróżnia siły nacisku, tak jak Apple 3D Touch, choć nie należy się spodziewać, by zbyt wiele aplikacji, poza tymi systemowymi, wykorzystywało tę właściwość.

Całość uzupełnia AMOLED-owy, 5,2-calowy wyświetlacz Full HD, 16-megapikselowy aparat (f/2.2), 5-megapikselowa kamera do wideorozmów (f/2), 32 lub 64 GB pamięci masowej i 4 GB pamięci RAM LPDDR3.

d1nqk5f

Cena: od 390 dolarów (około 1500 zł).

ag
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pralka LG w księdze rekordów Guinessa

d1nqk5f

Podziel się opinią

Share
d1nqk5f
d1nqk5f
Więcej tematów