Trwa ładowanie...
d194riy
CHIP

Pierwszy komercyjny silnik elektryczny do samolotów

Wygląda na to, że niebawem niebo nad nami zapełni się mniejszymi i większymi samolotami z napędem elektrycznym. W każdym razie silnik opracowany przez Siemensa zdecydowanie zasługuje na uwagę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwszy komercyjny silnik elektryczny do samolotów
(Materiały prasowe)
d194riy

Już pierwsza informacja ścina z nóg – opracowany przez Siemensa silnik oferuje 5-krotnie wyższą moc w porównaniu do podobnego silnika z napędem spalinowym. Przygotowano go specjalnie z myślą o lekkich samolotach (masa startowa do 2 ton). Silnik oferuje 26. kW przy zaledwie 50 kilogramach własnej wagi, więc stosunek mocy do wagi pobił wszelkie rekordy.

 (fot. Materiały prasowe)
((fot. Materiały prasowe))

Jak deklaruje producent, reszta to właściwie kwestia skali –. stworzenie większych silników dla większych samolotów nie stanowi żadnego problemu. Uważa się nawet, że – ze względu na świetny stosunek masy do mocy – tego typu silniki zastąpią nawet silniki odrzutowe w długodystansowych samolotach pasażerskich. Siemens podkreśla przy tym, że jego silnik opracowany został specjalnie pod kątem zastosowań lotniczych. Stąd niezwykle lekka waga i maksymalna wydajność osiągana przy zaledwie 2500 obrotów na minutę, pozwalająca na prostszą budowę układu przenoszenia napędu.

d194riy

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Za usunięcie historii z przeglądarki grozi mu 20 lat więzienia

d194riy

Podziel się opinią

Share
d194riy
d194riy
Więcej tematów