Pierwszy egzemplarz legendarnego Macintosha Plus do kupienia!

Pierwszy egzemplarz legendarnego Macintosha Plus do kupienia!

19.09.2009 11:30, aktual.: 21.09.2009 12:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli jesteś zagorzałym fanem produktów Apple być może zainteresuje cię wystawiany na aukcji przez amerykański dom aukcyjny Profiles in History legendarny komputer Macintosh Plus. Urządzenie posiada tabliczkę znamionową z numerem seryjnym...0001!

Obraz
© (fot. IDG)

Apple Macintosh Plus (1986) - garść informacji

Dwa lata po premierze pierwszego komputera Macintosh, Apple trafiło w dziesiątkę i zaprezentowało maszynę Mac Plus. Poprawiono w niej błędy występujące w pierwszym komputerze i od tej pory maszyny Macintosh są jednymi z najbardziej popularnych i uwielbianych produktów firmy Jobsa. W stylowej skrzynce zamknięto 9-calowy monochromatyczny monitor, procesor Motorola 6800. i 3,5-calowy napęd dyskietek. Jedną z najważniejszych innowacji w komputerze Mac Plus był port SCSI pozwalający na podłączenie zewnętrznego dysku twardego oraz 1 MB pamięci RAM, którą można było rozszerzyć do 4 MB. Komputer stał się piękny i zyskał styl. Dzisiejsze Maki nadal go mają, jednak Mac Plus wciąż pozostaje legendą.

Przedmiot aukcji

Jest nim egzemplarz, który może się pochwalić numerem seryjnym F4200NUM0001. Pierwszym szczęśliwym posiadaczem urządzenia (otrzymał je w prezencie) był twórca znanego na całym świecie serialu Star Trek - Gene Roddenberry.

Obraz
© (fot. IDG)

Cena szacunkowa i termin aukcji: 80. - 1200 USD, 8-9 października
W ięcej informacji. - http://www.profilesinhistory.com

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)