WP

Pierwszy dom z drukarki 3D we Francji

Nordine i Nouria Ramdani, wraz z trojgiem dzieci, przeprowadzili się 29 czerwca do nowego domu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ten dom został wydrukowany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwszy dom z drukarki 3D we Francji
(Youtube.com)
WP

Wystarczyło trochę więcej niż 2 dni. W tym czasie powstał pierwszy we Francji dom wyprodukowany przy pomocy technologii 3D. Liczy 4 sypialnie i salon, powierzchnia użytkowa wynosi prawie 100 metrów kwadratowych. Poza wydrukiem domu, kolejne 4 miesiące zajęło montowanie okien, drzwi i dachu.

Przestrzeń pomiędzy wydrukowanymi częściami ścian wypełniono cementem Youtube.com
Podziel się

Budynek został zaprojektowany przez naukowców z Uniwersytetu w Nantes, którzy otrzymali wsparcia od rady miejskiej. Szkielet domu i ściany stworzył robot-drukarka BatiPrint3D, a cały proces kosztował ok. 850 tysięcy złotych. Mimo tak wysokich kosztów, dla projektantów jest to bardzo dobry wynik – ich głównym celem było sprawdzenie metody połączenia technik budowlanych z produktami 3D drukarek. W przyszłości może się to stać zupełnie nową techniką stosowaną na szeroką skalę.

WP

"Od 2 tysięcy lat w procesie budowlanym nie było żadnej alternatywy. Chcieliśmy spróbować czegoś nowego. Dlatego mówię, że jesteśmy dopiero na progu nowej historii" – powiedział Francky Trichet, przedstawiciel miasta Nantes, odpowiedzialny za budowe.

Domy z drukarki 3D nie są nowością. Niektóre firmy budowlane proponują wydrukowane budynki, które powstają w ciągu kilkudziesięciu godzin. Na przykład, ukraińska firma PassivDom twierdzi, że może stworzyć taki dom w ciągu 8 godzin.

WP

Źródło: Cnet, BBC News

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP