Pierwszy cyfrowy portret prezydenta USA

Pierwszy cyfrowy portret prezydenta USA

15.01.2009 11:31, aktual.: 15.01.2009 12:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oficjalny portret prezydenta USA został po raz pierwszy w historii tego kraju wykonany za pomocą cyfrowego aparatu fotograficznego. Zdjęcie udostępniono internautom na stronie Baracka Obamy, który już wkrótce zasiądzie w Białym Domu.

Po raz pierwszy w historii USA oficjalny portret prezydenta tego kraju został wykonany za pomocą cyfrowego aparatu fotograficznego. Pete Souza, oficjalny fotograf Białego Domu, wykorzystał urządzenie firmy Canon, oznaczone symbolem EOS 5. Mark II. Zdjęcie udostępniono internautom na stronie Baracka Obamy, który 20 stycznia obejmie urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Obraz

Wydarzenie to stanowi również okazję do sprawdzenia w jakim punkcie rozwoju znajdował się rynek fotografii cyfrowej osiem lat temu, gdy swą pierwszą kadencję inaugurował George W. Bush. Profesjonaliści posługiwali się wówczas aparatem Nikon D1. Urządzenie wyposażone w matrycę o rozdzielczości 2,6 megapiksela zostało wprowadzone do sprzedaży w 1999 roku. Za sam korpus trzeba było wówczas zapłacić 5 tysięcy USD. Canon EOS 5D Mark II, z matrycą o rozdzielczości 12,8 megapiksela jest wyceniany obecnie na około 2 tysiące USD.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)