Pierwszy cyfrowy portret prezydenta USA

Pierwszy cyfrowy portret prezydenta USA15.01.2009 11:31
Pierwszy cyfrowy portret prezydenta USA

Oficjalny portret prezydenta USA został po raz pierwszy w historii tego kraju wykonany za pomocą cyfrowego aparatu fotograficznego. Zdjęcie udostępniono internautom na stronie Baracka Obamy, który już wkrótce zasiądzie w Białym Domu.

Po raz pierwszy w historii USA oficjalny portret prezydenta tego kraju został wykonany za pomocą cyfrowego aparatu fotograficznego. Pete Souza, oficjalny fotograf Białego Domu, wykorzystał urządzenie firmy Canon, oznaczone symbolem EOS 5. Mark II. Zdjęcie udostępniono internautom na stronie Baracka Obamy, który 20 stycznia obejmie urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

288758096703273107

Wydarzenie to stanowi również okazję do sprawdzenia w jakim punkcie rozwoju znajdował się rynek fotografii cyfrowej osiem lat temu, gdy swą pierwszą kadencję inaugurował George W. Bush. Profesjonaliści posługiwali się wówczas aparatem Nikon D1. Urządzenie wyposażone w matrycę o rozdzielczości 2,6 megapiksela zostało wprowadzone do sprzedaży w 1999 roku. Za sam korpus trzeba było wówczas zapłacić 5 tysięcy USD. Canon EOS 5D Mark II, z matrycą o rozdzielczości 12,8 megapiksela jest wyceniany obecnie na około 2 tysiące USD.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)