Pierwsze takie urządzenie na świecie. Powstało w Bielsku-Białej

Czy osoba niewidoma może robić zdjęcia? W dzisiejszym świecie nic nie jest niemożliwe. To chce udowodnić start-up z Bielska-Białej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Urządzenia Blindtuch pozwoli niewidomym robić zdjęcia, które później będą mogli obejrzeć.
Urządzenia Blindtuch pozwoli niewidomym robić zdjęcia, które później będą mogli obejrzeć. (Materiały prasowe)
WP

Robot Manufacture, bo tak nazywa się ten młody projekt, specjalizuje się tworzeniu rozwiązań dla osób z niepełnosprawnością. Ich pierwszy projekt, Blindtuch, jest wyjątkowo ambitny – dość powiedzieć, że jako pierwsi na świecie podjęli się stworzenia aparatu fotograficznego dla osób niewidomych.

Działanie urządzenia będzie opierać na zasadach podobnych do standardowego aparatu. Będzie ono składać się z dwóch mobilnych elementów, czyli aparatu fotograficznego oraz stacji bazowej. Zrobione zdjęcia będą przedstawiane na niej przy pomocy trójwymiarowej matrycy wysuwanych pinów. Blindotuch pozwoli również na wyświetlanie tekstu zapisanego alfabetem Braille’a.

- Uważam, że w dobie tak dynamicznie rozwijającej się technologii powinniśmy częściej projektować urządzenia mobilne dla osób z niepełnosprawnościami. Chcę, aby rozwój techniki służył tym, którzy tego bardzo potrzebują – mówi pomysłodawca projektu, Piotr Cybulski.
Urządzenie umożliwi osobom niewidowym na obcowanie z architekturą oraz sztuką, uważa Cybulski. - Chcemy, aby niewidomi doświadczali piękna tu i teraz – podkreślił.

WP

Obecnie Blindtouch znajduje się w fazie prototypowej. Start-up planuje założenie zbiórki crowdfundingowej, dzięki której sfinansuje produkcję urządzenia w wersji produkcyjnej.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP