Trwa ładowanie...
d1ey60n
gps

Pierwsza nawigacja, która łączy amerykański GPS i rosyjski GLONASS

Qualcomm wprowadza na rynek nowy produkt, który obsługuje rosyjski system satelitarny GLONASS oraz posiada unikalną możliwość jednoczesnego korzystania z sieci GPS i GLONASS, co przełoży się na wyniki lokalizacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsza nawigacja, która łączy amerykański GPS i rosyjski GLONASS
d1ey60n

Dodatkowe sygnały odbierane z rozszerzonej sieci satelitów zapewniają bardziej precyzyjne informacje o lokalizacji, co będzie mogło być wykorzystywane w wielu aplikacjach i usługach. Pierwszy telefon obsługujący system GLONASS to urządzenie MTS 945 firmy ZTE z chipsetem Qualcomm Snapdragon MSM7x30. Obsługa obydwu sieci satelitarnych jest dostępna dzięki zastosowaniu chipsetu i odpowiedniego oprogramowania. Rozwiązanie to będzie dostępne również w kolejnych wybranych modelach wyposażonych w rozwiązania Snapdragon i funkcje GPS obsługiwane przez technologie Qualcomm.

(fot. ZTE)
Podziel się

„Obsługa obydwu systemów pozycjonowania pozwala użytkownikom najnowszych telefonów na odbieranie sygnałów nawet z 5. różnych satelitów i wykorzystywanie tych danych do obliczania położenia w aplikacjach nawigacyjnych i podobnych. Takie rozwiązanie zapewnia bardziej dokładne określanie położenia w dowolnym miejscu na świecie, zwłaszcza w trudnych warunkach miejskich, w ciasnych ulicach, w pobliżu wysokich budynków - wszędzie tam gdzie dokładność bywa problematyczna” - mówi Raj Talluri, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Qualcomm.

d1ey60n

„System satelitarny GLONASS zapewnia dużą dokładność i częstą aktualizację podczas ustalania lokalizacji”, mówi Sergey Boyev, wiceprezes Sistema.

„Zgodnie z naszymi szacunkami rynek urządzeń z systemem GLONASS będzie bardzo dynamicznie rósł”, mówi wiceprezes MTS i dyrektor sprzedaży Mikhail Gerchuk. „Obsługa rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej gwarantuje użytkownikom większą dokładność i niezawodność.”

d1ey60n

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ey60n

d1ey60n