Trwa ładowanie...
dug5fq4
Giznet.pl

Pierwsza aplikacja Apple na Androida

Apple wydało właśnie nową odsłonę swojego mobilnego systemu operacyjnego i z tej okazji najwyraźniej postanowiło zachęcić nowych użytkowników do przejścia na ich system. W dość niecodzienny dla siebie sposób – wydając swoją pierwszą aplikację na Androida.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsza aplikacja Apple na Androida
(giznet.pl)
dug5fq4

W przeciwieństwie do Google czy Microsoftu, Apple raczej niechętnie wydaje swoje aplikacje na konkurencyjne systemy mobilne. Właściwie do tej pory nie robiło tego wcale. To powoli się zmienia, trwają na przykład prace nad wersją Apple Music dla Androida. Ale pierwszą aplikacją z Cupertino, która trafiła do Google Play jest Move to iOS czyli aplikacja, która ma pomóc przesiąść się na mobilny system Apple.

Za pomocą Move to iOS można przenieść pomiędzy systemami takie dane jak kontakty, wiadomości SMS, zakładki internetowe, zdjęcia i filmy, konta pocztowe i kalendarze. Możliwość migracji na iOS pojawi się jako nowa opcja podczas konfiguracji urządzenia działającego pod kontrolą systemu Apple. Użytkownik musi jeszcze sparować oba urządzenia poprzez wpisanie odpowiedniego kodu i poczekać, aż pakiet wymienionych wyżej danych zostanie przeniesiony.

Debiut Apple w Google Play nie został przyjęty przychylnie przez użytkowników. W ciągu kilkunastu godzin od swojej premiery aplikacja zebrała wiele negatywnych ocen i opinii. Spora jednak ich część dotyczy jednak samej sugestii migracji z Androida na iOS, a nie działania samej aplikacji.

dug5fq4

Zobacz także: Naukowcy z Wrocławia skonstruowali kleszczołapa

Polecamy na stronach Giznet.pl: Facebook wprowadzi przycisk "Nie lubię"

dug5fq4

Podziel się opinią

Share

dug5fq4

dug5fq4
Więcej tematów