Pięć nowych drukarek Canon Pixma i Pixma Pro

Pięć nowych drukarek Canon Pixma i Pixma Pro
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.09.2012 11:44, aktual.: 18.09.2012 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canon wprowadza do sprzedaży trzy nowe drukarki popularnej linii Pixma, iP7250, MG5450 i MG6350. Obok nich na rynku debiutują dwie, profesjonalne drukarki foto z linii Pixma Pro: Pro-100 i Pro-10.

Wszystkie nowe drukarki linii Pixma wyposażono w dwa podajniki, które ułatwiaj przełączanie się między drukiem dokumentów i zdjęć, umożliwiając jednoczesne załadowanie dwóch różnych rozmiarów papieru.We wszystkich trzech drukarkach można używać pojemnych wkładów Canon XL. Model MG635. jest dodatkowo wyposażony w duży, kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 8,8 cm. W połączeniu z systemem Intelligent Touch wbudowanym w powierzchnię drukarki umożliwia on łatwe i intuicyjne sterowanie dotykowe. Nowością jest także łączność Wi-Fi to, która pozwala na współdzielenie urządzenia przez wiele domowych komputerów, tabletów i smartfonów. Modele MG5450 i MG6350 obsługują też PIXMA Cloud Link z usługą Google Cloud Print, umożliwiając drukowanie dokumentów Google Docs lub załączników Gmail (plików JPEG lub PDF) poza domem z dowolnego smartfonu, tabletu lub laptopa.

Nowe drukarki Pixma umożliwiają również bezpośredni druk z kompatybilnych aparatów i kamer cyfrowych. Obsługa standardu PictBridge pozwala podłączyć aparat do tej samej sieci Wi-Fi, co drukarka, i drukować zdjęcia bez połączenia kablowego.

Pixma iP7250
Canon Pixma iP725. to jednofunkcyjna drukarka wyposażona w łączność Wi-Fi. iP7250 ma system pięciu atramentów i tworzy wydruki A4 ISO ESAT z szybkością 15 obrazów na minutę (druk monochromatyczny) lub 10 obrazów na minutę (druk kolorowy). Dodatkowe funkcje to bezpośredni druk z tabletów i smartfonów, dwa przednie zasobniki na papier, bezpośredni druk na płytach, automatyczne włączanie i wyłączanie oraz automatyczny druk dwustronny.

Seria Pixma PRO

Drukarki PIXMA PRO-10. oraz PIXMA PRO-10 dedykowane są zaawansowanym użytkownikom, którzy drukują w formacie A3. Oba urządzenia oferują system osobnych atramentów oraz łączność Wi-Fi.

Canon Pixma PRO-10. posiada 8-kolorowy zestaw atramentów barwnikowych. Kolorowe zdjęcie z obramowaniem w formacie A3+ drukowane jest z prędkością ok. 90 sekund.

Obraz
© Pixma Pro-100 (fot. Materiały prasowe)

Z kolei Canon Pixma PRO-1. zastępuje wyposażona została w 10-kolorowy zestaw atramentów barwnikowych z technologią Chroma Optimizer. Czas kolorowego wydruku w formacie A3+ z obramowaniem wynosi ok. 3 min i 35 sekund.

8-kolorowy zestaw atramentów barwnikowych w modelu PRO-10. składa się m.in. z trzech tuszów monochromatycznych (czarny, szary oraz jasnoszary) poprawiając jakość oraz prędkość druku czarno-białych zdjęć. Z kolei 10-kolorowy zestaw atramentów, w który została wyposażona drukarka PRO-10 został posiada najnowsze atramenty LUCIA i rozbudowany zestaw kolorów. W modelu PIXMA PRO-10, podobnie jak w nagradzanym PIXMA PRO-1, zastosowano Chroma Optimizer. Ten nanoszony w końcowej fazie druku bezbarwny atrament wzmacnia gamę kolorów, zwiększa gęstość czerni i nadaje równomierny połysk.

Obraz
© Pixma Pro-10 (fot. Materiały prasowe)

Obie nowe drukarki obsługują nośniki w formacie do A3+. Zostały także wyposażone w nowy ręczny podajnik papieru o stopniowanej charakterystyce umieszczony z tyłu, który ułatwia i przyspiesza obsługę papierów artystycznych o szerokości do 14”. Nowe modele są również kompatybilne z rozszerzoną gamą profili ICC.

Drukarki Pixma PRO-10. i PRO-10 zostały wyposażone w różne opcje łączności. Praca w sieci Wi-Fi i Ethernet ułatwia współdzielenie materiałów. Wydruki próbne można także tworzyć z wykorzystaniem kompatybilnych tabletów i smartfonów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)