Trwa ładowanie...
d4hzhuv

Picie piwa pod prysznicem to świetny pomysł. Naukowcy właśnie to potwierdzili

Alkohol pomaga odstresować się po ciężkim dniu. Uwalnia takie substancje jak endorfiny, dopaminy a także noradrenalinę wspomagającą pobudzenie. Niedawno naukowcy znaleźli kolejne jego zastosowanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W internecie znajduje się forum fanów prysznica z piwem
W internecie znajduje się forum fanów prysznica z piwem (reddit)
d4hzhuv

"Piwo pod prysznicem jest świetnym sposobem, aby zwiększyć produktywność i kreatywność" - pisze w artykule naukowym dr Christopher Hollingsworth Surgical Associates z Nowego Jorku. "Prysznice są świetnym sposobem na uwalnianie dopaminy, a w połączeniu piciem piwa mogą pobudzić kreatywność dzięki swobodnemu sposobowi myślenia".

Naukowcy spekulowali o takiej zależności przez ponad 30 lat. Początkowo teorię potwierdzono w oparciu o badania na zwierzętach w 2012 roku. Tymczasem teraz udało się to potwierdzić bezpośrednio na ludziach. Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii potwierdziły, że picie niewielkiej ilości piwa wpływa pozytywnie na wytwarzanie endorfin.

W przypadku wypicia piwa pod prysznicem korzyść jest podwójna. Wiele badań wykazywało, że prysznice pomagają myśleć, relaksować się i maksymalizować kreatywność. Piwo pomaga zwiększyć te pozytywne efekty prysznica, oczywiście spożyte w niewielkiej, rozsądnej ilości. Jednak naukowcy nie podawali dokładnych danych. Istnieje nawet subreddit fanów piwa pod prysznicem. Użytkownicy portalu Reddit zamieszczają tam swoje zdjęcia z piwem pod prysznicem.

   reddit
(reddit)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Fatherly

d4hzhuv

Podziel się opinią

Share
d4hzhuv
d4hzhuv
Więcej tematów