ycipk-plxtz2

Pendrive USB 3.0 o przepustowości do 320 MB/s

Firma Super Talent zapowiedziała wprowadzenie w grudniu pendrive’a USB 3.0, który ma pracować do dziesięciu razy szybciej niż urządzenia tego typu bazujące na interfejsie USB 2.0
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pendrive USB 3.0 o przepustowości do 320 MB/s
(supertalent)
ycipk-plxtz2

Firma Super Talent zapowiedziała wprowadzenie w grudniu pendrive'a USB 3.0, który ma pracować do dziesięciu razy szybciej niż urządzenia tego typu bazujące na interfejsie USB 2.0.

Należy zaznaczyć, że maksymalny transfer danych na poziomie do 32. MB/s może być osiągnięty tylko wówczas, jeśli kontroler USB 3.0 - względnie jego sterownik - również obsługuje nowy protokół UASP (USB Attached SCSI Protocol) do transmisji danych. Super Talent nie poczuwa się jednak do odpowiedzialności za dostarczenie sterownika UASP i odsyła do producentów kontrolerów.

(fot. supertalent)
Podziel się
ycipk-plxtz2

W połączeniu z kontrolerami USB 3.0. które obsługują jedynie klasyczny protokół Mass Storage Protocol, nowy pendrive osiąga wciąż przyzwoity wynik 200 MB/s. Ponadto zachowuje on kompatybilność wsteczną, a więc współpracuje także z powolniejszymi kontrolerami USB 2.0.

Super Talent planuje wprowadzenie pendrive'a SuperSpeed USB 3.0 RAIDDrive w odmianach o pojemnościach 32, 64 i 128 GB. Producent nie podał na razie cen urządzenia.

Polub WP Tech
ycipk-plxtz2
ycipk-plxtz2
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-plxtz2