Trwa ładowanie...
holderName

Państwowe systemy informatyczne uległy awarii

Serwisy CEPiK, BIP, ePUAP i obywatel.gov.pl całkowicie przestały odpowiadać lub korzystanie z nich było utrudnione. Do awarii doszło w godzinach porannych. Po godzinie 10 Centralny Ośrodek Informatyki poinformował, że dostęp do serwisów został przywrócony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Państwowe systemy informatyczne uległy awarii
(Fotolia)
holderName

Od rana dostęp do serwisów CEPiK (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców), BIP (Biuletyn Informacji Publicznej), ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej) i obywatel.gov.pl był albo całkiem niemożliwy albo poważnie utrudniony. Awaria dotknęła nie tylko osoby, które chciały załatwić urzędowe sprawy ale też np. policję która korzysta z bazy CEPiK do sprawdzania samochodów i kierowców.
Od rana nad przywróceniem dostępu do serwisów pracował Centralny Ośrodek Informatyki

Dostęp do urzędowych serwisów został przywrócony po godzinie 10. ale jeszcze przez cały dzień mogą pojawiać się problemy z ich działaniem w związku z ich stabilizacją.

"Wszystkie systemy już działają a dostęp do nich został przywrócony" - powiedziała Wirtualnej Polsce rzecznik Centralnyego Ośrodka Informatycznego Dorota Krasowska - "sprawdzamy co było przyczyną awarii, na razie wiemy, że wystąpiły problemy z siecią."

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów