Paliwo drożeje? Nawigacja pomoże zatankować taniej!

Paliwo drożeje? Nawigacja pomoże zatankować taniej!29.08.2012 14:36
Paliwo drożeje? Nawigacja pomoże zatankować taniej!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Nowa usługa NaviExpert pozwala kierowcom na szybkie i efektywne porównywanie cen paliw na stacjach w okolicy, w której się znajdują. To pomocne narzędzie, szczególnie w obliczu czekających nas kolejnych podwyżek cen benzyny i oleju napędowego.

Nowa funkcjonalność nawigacji mobilnej NaviExpert powstała, by ułatwić kierowcom orientowanie się w cenach paliw na najbliższych stacjach. Czytelna i intuicyjna porównywarka dostarcza informacji o aktualnych cenach paliw według wybranej kategorii oraz wskazuje te stacje, na których można zatankować najtaniej. By z niej skorzystać nie trzeba mieć wykupionego abonamentu –. wystarczy za darmo pobrać aplikację na telefon z adresu getne.pl i skorzystać z wyszukiwarki. Usługa jest dostępna w nowszych wersjach oprogramowania NaviExpert (powyżej wersji 6.2.1). Wkrótce pojawi się także dla telefonów z systemem Windows Phone.
Dzięki prostemu i funkcjonalnemu rozwiązaniu kierowcy mogą na bieżąco orientować się w cenach paliw –. nawet na nieznanym terenie. Aby sprawdzić cenę benzyny, ON lub LPG, wystarczy w aplikacji wybrać odpowiedni rodzaj paliwa. System sprawdza aktualne dane i wyświetla listę najbliższych stacji benzynowych, na których preferowany przez nas rodzaj paliwa jest dostępny wraz z jego ceną. Miejsca, w których ceny są najniższe, w aplikacji są oznaczone symbolem grosza. Dodatkowo, po kliknięciu ikony wybranej stacji (tzw. POI), możemy sprawdzić ceny innych dostępnych na niej paliw, a także oferowane na stacji usługi. Serwis tank24.org umożliwia zgłaszanie poprawek w przypadku, gdy podana cena różni się od rzeczywistej ceny benzyny na stacji.

– _ Jak wynika z naszych danych, najwyższe ceny benzyny są w województwie zachodniopomorskim. Za każdy rodzaj paliwa – diesel, 95, 98, LPG – zapłacimy tam najwięcej. Ropę i benzynę bezołowiową 95 najtaniej zatankujemy w województwie lubelskim, 98 w świętokrzyskim, a gaz w podkarpackim i podlaskim _ – tłumaczy Dariusz Wata z tank24. I dodaje – _ Warto pamiętać, że średnie ceny paliw różnią się nie tylko w obrębie województw, ale także w różnych punktach dystrybucji. Nawet na stacjach tych samych koncernów można zaobserwować różnicę kilkunastu groszy na litrze. Tank24.org i NaviExpert umożliwiają sprawdzanie tych różnic na bieżąco. _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)