Pakistańska telewizja 2G

14.05.2007 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pakistański operator komórkowy Telenor poinformował o udostępnieniu pierwszej w tym kraju usługi mobilnej telewizji. Widzowie mają na starcie dostęp do takich kanałów, jak Al-Jazeera, ABC News, TV 1, Indus Plus, Indus Vision, Cartoon Classic, MTV-Pakistan, Channel G, Filmazia, Waseeb, AWT Khyber & KTN. Oferta sieci Telenor będzie
sukcesywnie powiększana o kolejne stacje telewizyjne.

Ciekawym okazuje się fakt, że usługa została oparta na sieci GPRS/EDGE. Telenor zapewnia w komunikacie prasowym o najwyższej jakości swojej infrastruktury, dzięki czemu do oglądania mobilnej telewizji nie jest konieczna sieć 3G.

Stosując najnowocześniejsze rozwiązania, pakistański operator udowodnił, że innowacyjne usługi nie wymagają ponoszenia wielkich kosztów, z jakimi wiąże się budowa sieci 3G. Jedynym, co zasmuca w powyższej informacji jest fakt, że w multimedialnych usługach Polskę przeganiają kraje, które dopiero odbudowują swoje struktury po zniszczeniach wojennych i kataklizmach. Czterech operatorów UMTS w naszym kraju i miliardy inwestowane w ich rozwój nie wystarczają jednak, by każdy posiadacz, np. popularnej Motorola RAZR V3 mógł cieszyć się telewizją w swojej komórce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)